Skok na kasę. Ministerstwo pracuje nad projektem wprowadzającym opłaty za przejazd drogami ekspresowymi

Radio Zet poinformowało o nowym projekcie, nad którym pracuje Ministerstwo Infrastruktury. Wprowadziłby on opłaty za korzystanie z dróg ekspresowych. Opłaty miałyby wejść w życie już w kwietniu.

Rząd PiS pracuje nad projektem wprowadzającym opłaty za korzystanie z dróg ekspresowych. Obecnie opłaty dotyczą wyłącznie części autostrad, choć stawki mamy w Polsce największe w skali Europy, choć ich jakość jest zdecydowanie niższa.

– Nowy system poboru opłat za przejazd autostradami i drogami ekspresowymi ma być doglądany i obsługiwany przez KAS. Rozwiązanie e-Toll ma zastąpić ręczny pobór opłat na drogach zarządzanych przez GDDKiA – podało Radio Zet.

System ma być gotowy już w kwietniu. Na razie ma objąć jedynie samochody ciężarowe o wadze większej, niż 3,5 tony. Od lipca jednak opłata ma objąć także kierowców samochodów osobowych.

– Początkowo będzie służył do pobierania opłat za przejazd odcinkami autostrad, plany rządu są jednak jasne: płacić trzeba będzie także za korzystanie z ekspresówek – podkreśla stacja.

– W tym tempie, i przy obecnej polityce rządu, do końca tego roku żart o podatku od chodzenia po chodniku może stać się rzeczywistością – zaznacza nczas.com.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.