Socjalizm przedstawiony przez Kaczyńskiego przerażający

Aargambit, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons (przerobione)
Aargambit, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons (przerobione)

Jarosław Kaczyński już nawet nie kryje się ze swoimi socjalistycznymi wizjami państwa. Podczas dzisiejszej konferencji w WSKSiM w Toruniu powiedział, że na pierwszym miejscu jest państwo, dopiero potem zaś własność i rynek. Rościł też sobie prawo do decydowania, kto czym powinien zajmować się w kraju. Wtórował mu Mateusz Morawiecki, minister finansów.

Prezes PiS wziął udział w konferencji na temat przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. – Po pierwsze to zdanie sobie sprawy z tego, że istnieje państwo, że istnieją inni, że to wszystko trzeba brać pod w uwagę. Jeżeli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się po prostu do tego nie nadaje – przekonywał sympatyków w auli uczelni Jarosław Kaczyński. – Jeżeli ktoś we współczesnej Europie, współczesnej Polsce nie jest w stanie działać efektywnie, jeżeli te ograniczenia nie będą odrzucone, to po prostu powinien zająć się czymś innym – twierdzi Jarosław Kaczyński.

Prezes partii rządzącej podzielił się także swoją czerwoną wizją świata. – Do państwa należy to, żeby ten rozwój był możliwie sprawiedliwy, by nie prowadził do zbyt wielkich różnic społecznych, by korzyści z niego odczuwały wszystkie większe grupy społeczne, wszyscy, którzy pracują. Natomiast do przedsiębiorców – i to jest ich ogromna odpowiedzialność – należy to wszystko, co jest potrzebne, by ten rozwój następował – mówił Kaczyński.

W późniejszej części przemawiał też Mateusz Morawiecki, minister finansów. Ten również popłynął. – My stawiamy na rewolucję. Na rewolucję solidarnościową – mówił Morawiecki. – Każdy minister finansów i każdy minister rozwoju wie, że bez wsparcia państwa firmy nigdy nie będą mogły rozwinąć skrzydeł – próbował przekonywać Mateusz Morawiecki, minister finansów III RP.

Internauci wyśmiali wypowiedzi idealizujące socjalistyczną utopię.

Jas/Naszdziennik.pl, YouTube

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.