„Sojusznicy” zrobili nas na szaro na życzenie warszawskiego rządu. USA i Niemcy porozumiały się w sprawie Nord Stream 2

Administracja prezydenta USA Joe Bidena i niemieckie MSZ ogłosiły wczoraj wspólne oświadczenie w sprawie zakończenia sporu w sprawie gazociągu Nord Stream 2. Waszyngton wstrzymuje nakładanie sankcji na gazociąg, natomiast Berlin zainwestuje w projekty na Ukrainie i zobowiąże się do sankcji wobec Rosji w razie „wrogich działań” ze strony Kremla.

– W sprawie gazociągu Nord Stream 2 znaleźliśmy z USA konstruktywne rozwiązanie; pomożemy Ukrainie w budowie zielonej energetyki i przedłużeniu umowy tranzytowej – powiedział minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas po ogłoszeniu umowy dotyczącej Nord Stream 2.

Niemcy zainwestują co najmniej 175 mln USD w projekty związane z „zieloną transformacją” energetyki na Ukrainie. Wraz z Amerykanami mają wspierać oraz promować inwestycje o wartości co najmniej miliarda USD w ramach tzw. Zielonego Funduszu dla Ukrainy.

Ponadto Berlin ma użyć „wszelkich możliwych działań i środków” na rzecz przedłużenia rosyjsko-ukraińskiej umowy na tranzyt gazu do 10 lat. Obecna umowa wygasa za trzy lata i dostarcza Kijowowi około 3 mld USD rocznie. Niemcy zobowiązały się również do działań na szczeblu rządowym przeciwko Kremlowi – w tym również w ramach UE – oraz nakładania na Rosję sankcji, gdyby Moskwa chciała użyć tranzytu gazu jako środka przymusu przeciwko Ukrainie.

Nie wspomniano w podobnym tonie o Polsce. Jednak wczoraj doradca szefa dyplomacji USA Derek Chollet rozpoczął wizytę w Polsce, gdzie jednym z tematów rozmów mają być właśnie „wspólne obawy” dotyczące Nord Stream 2.

– Polskie MSZ w środę wieczorem zamieściło na swojej stronie internetowej wspólny komunikat po rozmowie telefonicznej szefa polskiej dyplomacji Zbigniewa Raua i ministra spraw zagranicznych Ukrainy Dmytra Kuleby, w którym podkreślono, że „decyzja o zbudowaniu rurociągu Nord Stream 2 (NS2), podjęta w 2015 r., zaledwie kilka miesięcy po rosyjskiej inwazji i nielegalnej aneksji ukraińskiego terytorium, doprowadziła do kryzysu bezpieczeństwa, wiarygodności i politycznego w Europie” – czytamy na interia.pl.

– Obecnie, ten kryzys jest znacząco pogłębiony wskutek rezygnacji z prób zatrzymania uruchomienia rurociągu NS2. Ta decyzja stworzyła zagrożenie dla Ukrainy i Europy Środkowej w wymiarach politycznym, militarnym i energetycznym, jednocześnie wzmacniając potencjał Rosji do destabilizacji sytuacji bezpieczeństwa w Europie oraz utrwalając podziały w gronie państw członkowskich NATO i Unii Europejskiej – napisano w komunikacie.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

4 thoughts on “„Sojusznicy” zrobili nas na szaro na życzenie warszawskiego rządu. USA i Niemcy porozumiały się w sprawie Nord Stream 2

 • 23 lipca 2021 o 04:27
  Permalink

  Czekamy na 1 września zatem. Co powiedzą Biden, Merkel i Putin? To będzie arcyciekawe. Tak czy siak dni żoliborskiego komucha są policzone. No chyba że Zjednoczona Bolszewica zgodzi się, by, mówiąc Sikorskim, „robić łaskę” również Putinowi. Ale co powie betonowy elektorat? A poza tym Amerykanie wiedzą, że nie ma co palić opcji antyrosyjskiej w Polsce. Trzeba by za jakiś czas, gdyby była znów potrzebna, strugać z banana nowych mężów stanu i przekonywać do nich polskojęzyczną publikę. Oczywiście Tusk zrobi nam taki lockdown, że się nie pozbieramy, niemniej miło będzie drwić z pisowskiego elektoratu, który, gdy żoliborski komuch zmienia Polskę w jeden wielki sanitarny kołchoz, twierdzi, że ów robi to „dla Polski” a gdy to samo będzie robił Tusk, to dla tego, że „to zdrajca, niemiecki sługus i Merkel mu kazała zarżnąć polską przedsiębiorczość”. Tak będzie. :D

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2021 o 07:55
  Permalink

  No u nas najwazniejsza to odbudowa pałacu saskiego. Przy okazji wrzuci się w koszty kilka rezydencji dla prominentnych działaczy..

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2021 o 09:26
  Permalink

  Jak to nie konsultowali przecież prez.Hertzog sie zgodził i Kneset tez.Natomiast powinni przeprosic tych tubylczych kacykow polskojezycznych zato ze tak długo trzymali ich w szatni i nawet płaszczy nie pozwolili podać.Coto za sojusznicy WOT został postawiony w stan alarmowy.

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2021 o 11:47
  Permalink

  Poczekajcie jak popłynie gaz….to zobaczycie zdziwienie szkopów….i reakcję Rosji na pretensje że ten gaz to hu…steczkowy jest….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.