Sprzedaż hrywny „po godziwym kursie” w PKO BP dla Ukraińców. Trwają rozmowy ze stroną ukraińską

– Być może już w przyszłym tygodniu bank PKO BP będzie gotów do przyjmowania hrywien w ramach wymiany walutowej uzgodnionej ze stroną ukraińską – informuje „Puls Biznesu”. Oferta ma być dostępna tylko dla Ukraińców.

Najpewniej w przyszłym tygodniu pojawi się specjalna oferta tylko dla Ukraińców, która pozwoli im na sprzedaż hrywny „po godziwym kursie”. Kursu jeszcze nie ustalono.

Były prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło dwa tygodnie temu apelował do państwowych i unijnych instytucji o stworzenie specjalnego funduszu. Jego celem miałoby być wypłacanie „niewielkich” kwot dla uchodźców z Ukrainy.

„Puls Biznesu” podaje, że wielu Ukraińców opuściło kraj bez środków do życia.

– Ci natomiast, którzy zabrali ze sobą pieniądze, przekonali się, że hrywna jest praktycznie walutą niewymienialną, a jeśli ktoś gotów jest ją skupować, to po lichwiarskim kursie – czytamy w PB.

– Na początku minionego tygodnia Narodowy Bank Ukrainy (NBU) zezwolił lokalnym bankom na skup hrywny za granicą za dolary. To był pierwszy krok do odblokowania rynku międzybankowego i przywrócenia wymienialności ukraińskiej waluty. Dwa dni później Narodowy Bank Polski (NBP) zapowiedział, że wspólnie z NBU i PKO BP pracuje nad rozwiązaniem, które umożliwi Ukraińcom wymianę hrywny w placówkach tego banku – napisano.

Jednak, jak twierdzi gazeta, „być może będzie to możliwe już w przyszłym tygodniu, a najpóźniej za kilkanaście dni”. Zaznaczono również, że PKO BP „pracuje nad dostosowaniem 50-60 oddziałów w kraju do skupu hrywny”. Jeszcze nie ustalono z Ukrainą, po jakim kursie skupowano by ukraińską walutę.

– Ma obowiązywać limit na osobę w wysokości 1,2-1,3 tys. zł. Hrywna będzie skupowana tylko od osób legitymujących się paszportem ukraińskim – podaje PB.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net