21 maja 2024
Gospodarka i prawoRodzina

Stewardessa zwolniona z pracy… za sprzeciw wobec mordowania dzieci. Sąd wydał wyrok na jej korzyść

Sąd w Teksasie wydał wyrok korzystny dla Stewardessy, która została wyrzucona z pracy za swój światopogląd. Wyraziła sprzeciw wobec prawa do mordowania nienarodzonych dzieci. Prawnicy linii lotniczych, w których pracowała muszą udać się na kurs wolności religijnej, zaś zwolniona pracownica otrzyma ponad 5 mln USD i zostanie przywrócona na stanowisko.

Stewardessa Charlene Carter została zwolniona, gdy nazwała szefową związków „podłą” z powodu jej udziału w proaborcyjnym marszu w Waszyngtonie w 2017 roku. Linie lotnicze Southwest twierdziły, że stewardessa miała jeszcze nękać kobietę poza publicznymi postami.

Sąd przyznał rację zwolnionej pracownicy. Nakazał, by trzech prawników linii Southwest wzięło udział w kursie wolności religijnej organizowanym przez Alliance Defending Freedom.. Ponadto Carter ma otrzymać zadośćuczynienie w wysokości ponad 5 mln USD i powrócić na swoje stanowisko.

Sędzia stwierdził, że to firma prześladowała stewardessę z powodu jej przekonań religijnych i naruszyła jej prawo do wolności słowa. Zaznaczono też, że linie lotnicze nie mają prawa dyskryminacji stewardess za ich wierzenia i praktyki religijne, również w sferze publicznej czy w poszczególnych dziedzinach życia, np. w kwestii prawa do mordowania dzieci przed narodzeniem.

Sąd uznał też, że linie lotnicze zachowywały się, jakby polityka firmy była ważniejsza od prawa federalnego w kwestii tego, co wolno a czego nie wolno pracownikom.

Prawnicy linii lotniczych zapowiedzieli, że odwołają się od decyzji sądu.

nczas.com / kontrrewolucja.net

fot. Colton Henline/CC BY-SA 4.0/Wiki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net