19 maja 2024
Gospodarka i prawo

SUKCES! Ustawa o inwigilacji odroczona! PiS przegrało głosowanie

– Sejmowa komisja cyfryzacji na wniosek opozycji przeprowadziła głosowanie, w którym poparła odroczenie prac nad projektem ustawy, rozszerzającej zakres inwigilacji w Polsce – podało Radio ZET na swojej stronie. Według projektu, policja uzyskałaby potężny dostęp do naszych danych w sieci wedle uznania, włącznie z hasłami i kluczami.

Ustawa o inwigilacji byłaby potężnym ciosem w społeczeństwo. O szczegółach projektu pisaliśmy TUTAJ.

Dziś komisja cyfryzacji odroczyła prace nad projektem. 9 członków komisji zagłosowało za odroczeniem, 8 przeciw.

– Po wniosku formalnym opozycji przewodniczący poddał pod głosowanie wniosek o odroczenie posiedzenia komisji w celu zapoznania się z poprawkami wrzuconymi tuż przed komisją przez PiS. Wniosek przegłosowany większością 9:8. Sprawa odsunięta do lutego – poinformował na Twitterze poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

Projekt uzyskał negatywną ocenę również w rządzie.

Podsekretarz stanu w Kancelarii Premiera Karolina Rudzińska zwróciła uwagę, że przepisy są niezgodne z prawem Unii Europejskiej.

– Rudzińska wskazała, że przechowywanie oraz dostęp do danych lokalizacyjnych na żądanie służb w zakresie proponowanym w projekcie, jest wedle orzecznictwa TSUE niezgodne z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej o prywatności i łączności elektronicznej – czytamy na radiozet.pl.

„Dziennik Gazeta Prawna” zwraca uwagę, że do projektu dopisano obowiązek przechowywania danych przez dostawców „usług komunikacji interpersonalnej niewykorzystujących numerów”. Dopisek ten uczyniono na żądanie szefa MON Mariusza Błaszczaka oraz ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

radiozet.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net