6 kwietnia 2024
Gospodarka i prawo

Światowe Forum Ekonomiczne wzywa do podniesienia cen gazu i innych źródeł energii, by ratować demokrację na świecie

Światowe Forum Ekonomiczne wydało w poniedziałek stanowisko, w którym „kryzys klimatyczny” i „zanikanie demokracji” traktowane jest jako dwa elementy tego samego procesu. Aby uratować demokrację, organizacja publicznie wezwała do podniesienia cen gazu i innych tradycyjnych źródeł energii.

Organizacja potępiła próby różnych rządów mające na celu zmniejszenie kosztów surowców energetycznych. Według Światowego Forum Ekonomicznego, państwa powinny „zakończyć obniżanie cen paliw kopalnianych”.

Stanowisko napisanie przez prof. Edwarda Barbiera wzywa również do nałożenia kolejnych limitów emisji CO2, zwiększenia kar finansowych dla tych, którzy korzystają z tradycyjnych źródeł energii oraz do ograniczenia przemysłu. W efekcie oczywiście wszystko podrożeje.

Zwiększające się ceny mają pomóc stworzyć warunki do przechodzenia na niskoemisyjne źródła energii i realizacje tzw. transformacji energetycznej.

Zdaniem autora, takie działania, które uderzą w zwykłych ludzi na całym świecie, mają być „konieczne” dla ratowania podobno zanikającej od 15 lat demokracji. Przejście na „zieloną” energię miałoby stworzyć bardziej „zrównoważoną” gospodarkę i sprzyjać demokratyzmowi na świecie.

pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

3 komentarze do “Światowe Forum Ekonomiczne wzywa do podniesienia cen gazu i innych źródeł energii, by ratować demokrację na świecie

    • Maksymą najbogatszych jest żeby cała reszta była biedna, niech chcą bowiem konkurencji i żeby inni decydowali o demokracji i liczyli głosy, jak ci najbogatsi to robią.

      Odpowiedz
  • Jak znam życie i Morawieckiego tego szkodnika to wdroży ten szalony wymóg. To stały bywalec i poddany Schwaba i jemu służy. Nie Polsce, nie Polakom ale tym z Davos. Jest tam stałym bywalcem tych
    spędów i różnej maści wywrotowców, masonów którzy uzurpują sobie prawo do rządzenia Światem

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net