Szefowa ZUS nowym ministrem finansów? Uścińska: Nie potwierdzam i nie zaprzeczam

– Nie potwierdzam i nie zaprzeczam – powiedziała prezes ZUS Gertruda Uścińska na pytanie, czy otrzymała propozycję zostania nowym ministrem finansów.

– Po tym gdy Tadeusz Kościński, dotychczasowy minister finansów, zrezygnował w poniedziałek ze stanowiska, biorąc na siebie odpowiedzialność za niedociągnięcia w Polskim Ładzie, ruszyła giełda nazwisk kandydatów na jego następcę – podaje portal „Rzeczpospolitej”.

Według wicerzecznika PiS Radosława Fogla, w ciągu kilku dni mamy poznać nazwisko nowego ministra. Rząd też rozważa kilka kandydatur, jednak nic nie jest jeszcze przesądzone.

We wczorajszym wywiadzie w Radiu ZET wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk została zapytana o kandydaturę Gertrudy Uścińskiej, aktualnej prezes ZUS.

– Przez ostatnie dwa lata pani profesor pokazała dużą systematyczność i zaangażowanie – odpowiedziała Semeniuk. Kilka godzin później „Wprost” podał, że Uścińska już otrzymała taką propozycję.

– Dzisiaj nie obejmuję stanowiska ministra finansów – powiedziała Uścińska „Rzeczpospolitej”. – Nie potwierdzam i nie zaprzeczam – dodała, co jest pośrednią jasną odpowiedzią.

rp.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Szefowa ZUS nowym ministrem finansów? Uścińska: Nie potwierdzam i nie zaprzeczam

  • 10 lutego 2022 o 08:39
    Permalink

    Jedno warte drugiego, karuzela stanowisk dla zaufanych, których jedyną kompetencją jest ślepa lojalność. A co do kompetencji zawodowych – to im mniejsze, tym lepiej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net