Szerszy dostęp do broni. Projekt dopiero w przyszłym tygodniu

„Nasz Dziennik” poinformował, że projekt znacząco ułatwiający dostęp do broni dla Polaków zostanie złożony w Sejmie dopiero w przyszłym tygodniu. Wcześniej media spekulowały, że jest możliwe złożenie propozycji wcześniej.

– Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu w Sejmie ma się pojawić projekt ustawy autorstwa Ruchu Kukiz’15 otwierający Polakom szerszy dostęp do broni – pisze Rafał Stefaniuk w dzisiejszym „Naszym Dzienniku”. Obecnie ugrupowanie to konsultuje projekt z prawnikami PiS.

– Bardzo chcieliśmy, aby trafił do Sejmu już teraz, ale dokument jest obszerny, potrzebujemy jeszcze trochę czasu na dopięcie szczegółów. Wydarzenia ostatnich dni sprawiły, że chyba już wszyscy dojrzeliśmy do tego, aby przyjąć te rozwiązania i podnieść poziom bezpieczeństwa Polaków – powiedział „Naszemu Dziennikowi” poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

– System, który trwa, sprawia, że mało kto w Polsce ma dostęp do broni. Powoduje to sytuację, w której jedynie niewielki procent Polaków umie się z nią obchodzić. To sytuacja, która uderza w nasz system bezpieczeństwa – stwierdził poseł Sachajko.

Zwrócił również uwagę, ze istotą projektu jest „racjonalny dostęp do broni”. – Chcemy m.in. odebrać policji prawo do decydowania o tym, kto może mieć broń. Sytuacja jest taka, że dzisiaj jedna osoba może uzyskać broń w jednym województwie, a w drugim już jej się to nie uda. Mamy zbyt duży bałagan w tej kwestii i przyszedł już czas, aby to uporządkować – wyjaśnił.

– Każdy obywatel z założenia będzie miał umożliwiony dostęp do broni – zaznaczył poseł. Według projektu, pozwolenie ma wydawać wojewoda. Osoby mającej jedną z wybranych chorób lub skazane prawomocnie przez sąd za „konkretne przestępstwa” nie będą mogły posiadać broni.

„Nasz Dziennik”

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net