Szok. Morawiecki zbuduje mieszkania dla Ukraińców? Ambasador: Pracujemy z polskim rządem nad takim programem

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczica w rozmowie z „Europejską Prawdą” poinformował, że rządy obu państw pracują obecnie nad „państwowym programem” mającym zapewnić „szybko budowę mieszkań wysokiej jakości dla obywateli Ukrainy, którzy zamierzają pozostać w Polsce”.

Omówienie wywiadu Deszczica z „Europejską Prawdą” znajduje się na stronie eurointegration.com.ua. Został opublikowany 24 marca, czyli ponad dwa tygodnie temu. W wywiadzie tym ambasador Ukrainy Andrij Deszczica poinformował, że Ukraina współpracuje z warszawskim rządem, by zbudować mieszkania dla Ukraińców.

– Wielu Polaków zabierało ludzi do domu. Istnieją hotele lub akademiki, które zapewniają bezpłatne zakwaterowanie lub przynajmniej ceny minimalne. Ale minął miesiąc, a teraz pojawia się pytanie: Co dalej? Musimy znaleźć rozwiązanie tego problemu mieszkaniowego – podaje portal.

„Europejska Prawda” zapytała ukraińskiego ambasadora, „co ambasada robi w tej sprawie”.

– Udział ambasady jest możliwy tylko w taki sposób, że współpracujemy z polskim rządem, informujemy o problemach, jakie mają Ukraińcy. Każdego dnia nasze konsulaty przyjmują wnioski od obywateli Ukrainy – powiedział ambasador Ukrainy Andrij Deszczica.

Następnie ujawnił szokujący fakt, o którym rząd warszawski najwyraźniej nie raczył poinformować Polaków.

– Jeśli chodzi o mieszkalnictwo, obecnie współpracujemy z polskim rządem nad przyjęciem programu państwowego, który zapewni budowę i zapewni szybko, ale wysokiej jakości mieszkania obywatelom Ukrainy, którzy zamierzają pozostać w Polsce – ujawnił ambasador Deszczica.

– Interesuje się tym zarówno rząd, jak i samorządy, bo w Polsce istnieje zapotrzebowanie na siłę roboczą – dodał ukraiński ambasador. Jak dodał, Ukraińcy „chcą zarabiać i być panami własnego losu”.

– Również razem z polskim rządem zabiegamy z UE o przyznanie środków, które zostaną przeznaczone na budowę tymczasowych mieszkań dla obywateli Ukrainy – kontynuował.

TUTAJ znajduje się szersza spisana wypowiedź ambasadora dostępna w języku ukraińskim.

eurointegration.com.ua / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

4 komentarze do “Szok. Morawiecki zbuduje mieszkania dla Ukraińców? Ambasador: Pracujemy z polskim rządem nad takim programem

 • 9 kwietnia 2022 o 17:35
  Permalink

  Źle to się skończy! Ukraińcy powinni wracać do swojego kraju, cały zachód ukrainy nie jest naruszony przez wojnę i jest całkiem bezpieczny. Ukraine niech odbudowują i tam pracują!!

  Odpowiedz
 • 10 kwietnia 2022 o 19:45
  Permalink

  Ciekawe, czy to taka sama „prawda”, jak z tymi ukraińskimi samolotami, które miały startować z polskich lotnisk…

  Odpowiedz
 • 11 kwietnia 2022 o 08:56
  Permalink

  Więc wszystko wskazuje, że kolejna „teoria spiskowa”, tym razem o przesiedleniu Ukraińców do Polski, może też okazać się prawdą.

  Odpowiedz
 • 11 kwietnia 2022 o 20:43
  Permalink

  mieszkanie+ w krakowie jest zamieszkane przez ukrainców

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net