To jeszcze policja, czy już banda tanich najemników? Szokujący rozkaz. Zamiast pilnować przestrzegania prawa, mają nękać na dwie zmiany przedsiębiorców?

Z dokumentu, do którego dotarła „Gazeta Wyborcza” wynika, że Komenda Główna Policji rozesłała do wszystkich komend wojewódzkich w kraju rozkaz, który „nakazuje policjantom działania mające na celu doprowadzenie do tego, by restauracje i inne lokale przestały 'funkcjonować nielegalnie'”.

– Przed stawiającymi opór restauracjami funkcjonariusze mają ustawić „posterunek stały”, stosować politykę informacyjną, legitymować osoby będące w lokalach, nie dopuszczać do tego, by ktokolwiek wszedł do środka, kontrolować te obiekty w systemie dwuzmianowym – podaje portal GW.

W rozkazie zaznaczono, że „nasze działania mają być skuteczne”. Ponadto zwrócono w nim uwagę, że sprawa jest „priorytetowa”, ponieważ „warunki atmosferyczne coraz bardziej sprzyjają wyjściom ludzi z domów”.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

W części rozkazu na temat lokali fitness zwrócono uwagę, że w pewnych sytuacjach odmawiano wpuszczenia policjantów do środka. – Dlatego wskazane jest, aby dobierać odpowiednią taktykę i siły do kontroli tego typu obiektów – zaznaczono.

– Jeśli lokal pomimo kontroli otworzy się ponownie, policja ma kierować sprawę do prokuratury, informując, że mogło dojść do złamania art. 165 Kodeksu karnego. Mówi on o sprowadzaniu niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, za co grozi do ośmiu lat więzienia – informuje GW.

Pytanie, czy to jeszcze policja? W końcu służba ta ma pilnować prawa i zgodnego z nim porządku. Z doniesień wynika zaś, że rozkazy są charakterystyczne bardziej dla bandy najemników, niż jakiejkolwiek służby mundurowej.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.