To koniec Muska? Musi ustąpić ze stanowiska

Steve Jurvetson, CC BY 2.0, Flickr

Elon Musk ma zapłacić karę oraz ustąpić ze stanowiska w ciągu 45 dni. To efekt ugody między zarządem spółki Tesla a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych.

Sprawa dotyczy tweeta Muska, który ogłosił, że zdejmie Teslę z giełdy skupując akcje po 420 USD. Po kilku dniach zamieszania miliarder wycofał się z deklaracji.

Amerykańska giełda oskarżyła Muska o spekulacje, zaś amerykański odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego zażądał podjęcia śledztwa. – Ani status celebryty, ani reputacja innowatora technologicznego nie przewidują zwolnienia z federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych – powiedziała Stephanie Avakian z Securities and Exchange Commission.

Zgodnie z zawartą ugodą, Musk musi w ciągu 45 dni zrezygnować ze stanowiska prezesa Tesli i wpłacić 20 mln USD grzywny. Tę samą kwotę ma wpłacić również firma, która zgodziła się również włączyć do zarządu dwóch dodatkowych, niezależnych dyrektorów, którzy wdrożą dodatkowe kontrole i procedury nadzorujące Muska.

Musk zobowiązał się także do nie ubiegania się na stanowisko prezesa przez trzy lata w firmie. Pozostanie jednak w Tesli jako dyrektor wykonawczy.

money.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net