4 marca 2024
Gospodarka i prawo

To nie żart. Stan chce zakazać sprzedaży ELEKTRYCZNYCH aut w ciągu 12 lat

W Senacie stanu Wyoming złożono projekt ustawy, która ma zakazać sprzedaży aut z silnikiem elektrycznym do 2035 roku. To prawdopodobnie pierwszy przypadek, gdy jakieś władze chcą zakazać sprzedaży aut elektrycznych, a nie spalinowych.

Obecnie w zachodnim świecie modne jest forsowanie aut elektrycznych i walka z tymi z tradycyjnym napędem. Wiele państw planuje w najbliższych latach zakazać sprzedaży czy produkcji aut z silnikiem spalinowym, realizując w ten sposób interes koncernów tworzących auta elektryczne.

Tymczasem w jednym ze stanów USA pojawiła się kontrpropozycja. W Senacie Wyoming złożono projekt ustawy o zakazie sprzedaży aut elektrycznych. Cel ten ma zostać osiągnięty do 2035 roku.

Wskazano przy tym wiele powodów, zarówno gospodarczych jak i „praktycznych”.

Autorzy ustawy wymieniają m.in. fakt, że „produkcja ropy i gazu od dawna jest jednym z dumnych i cenionych gałęzi przemysłu Wyoming”. Wskazuje się również, że w stanie Wyoming przemysł naftowy i gazowy daje wiele miejsc pracy. Dochody z podatków z tej branży są także znaczną częścią dochodów władz stanu.

– Zważywszy, że rozległe odcinki autostrad Wyoming w połączeniu z brakiem infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych sprawiają, że powszechne korzystanie z pojazdów elektrycznych jest dla stanu niepraktyczne – napisano w uzasadnieniu.

Zwrócono również uwagę na fakt, że do produkcji akumulatorów stosowanych w samochodach z napędem elektrycznym używa się minerałów, których „krajowe dostawy są ograniczone i narażone na zakłócenia”. Ponadto nie można ich łatwo zutylizować bezpiecznie dla środowiska. W uzasadnieniu podkreślono też, że rozbudowa niezbędnej do ładowania aut infrastruktury będzie wiązała się z ogromnymi kosztami.

Pełna treść projektu znajduje się na stronie Senatu stanu Wyoming.

wyoleg.gov / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net