Trzaskowski i spółka zmuszają ludzi do porzucania aut… ale sami nie chcą przesiąść się na rowery. ZMASAKROWALI własną propagandę w uzasadnieniu!

Warszawski ratusz stara się utrudnić życie kierowcom aut, argumentując to „walką ze zmianami klimatycznymi” a także zdrowiem mieszkańców. Przekonują również, że przestawienie się na rower zamiast samochodu to żaden problem. Okazuje się, że gdy sprawa dotknęła ekipę Trzaskowskiego, nagle pojawiło się wiele argumentów „za” samochodami oraz „przeciw” rowerom.

Do Budżetu Obywatelskiego Warszawy zgłoszono pomysł, by urzędnicy ratusza – zgodnie z propagowaną agresywnie ideologią antysamochodową – przestawili się na rowerowy transport. Pomysł nie tylko odrzucono, ale też solidnie odmowę tę argumentowano.

Post ze zdjęciem odpowiedzi udostępnił na Facebooku Paweł Lisiecki.

– „Projekt narusza przyjęte w Urzędzie standardy odbywania podróży służbowych przez przedstawicieli stołecznych władz samorządowych”. Czyli jeżeli są jakieś standardy odnoszące się do wyższych urzędników warszawskiego Ratusza to nie można ich zmienić, tak aby te standardy były zgodne z polityką transportową miasta. Jednocześnie mieszkańcy swoje standardy muszą dostosować do polityki transportowej miasta – napisał Lisiecki.

„Prezydent i kierownictwo Urzędu zwyczajowo korzystają z samochodów, które gwarantują im sprawne zarządzanie miastem”. Czyli mimo polityki transportowej miasta nie wolno zmienić zwyczajów Prezydenta i kierownictwa Urzędu, którzy jeżdżą samochodami, a nie energooszczędnymi i mniej obciążającymi środowisko środkami transportu, takimi jak rowery, ale mieszkańców w tym względzie ma obowiązywać polityka transportowa miasta – skomentował.

– Czytamy dalej, że… „Rezygnacja z tego standardu wiązałaby się z ryzykiem obniżenia efektywności działań zarządczych – w szczególności w sytuacjach kryzysowych”. Czyli władze Warszawy przyznają tym samym, że jazda na rowerze jest mniej efektywna w mieście niż jazda samochodem, a jednocześnie wskazują, że miasto zmusza mieszkańców do mniej efektywnego poruszania się po mieście – kontynuował Lisiecki.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– „Należy również podkreślić, że poruszanie się kierownictwa Urzędu rowerami w czasie np. niekorzystnych warunków atmosferycznych, w szczególności warunków na drogach, podnosi ryzyko utraty zdrowia lub życia w możliwej kolizji drogowej. Korzystanie z samochodu posiadającego liczne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa jest w tym kontekście rozwiązaniem znacznie korzystniejszym”. Czyli nie można narażać życia i zdrowia urzędników, a w szczególności Rafała Trzaskowskiego i jego Zastępców i Zastępczyń, ale władze Warszawy są gotowe ponieść takie ryzyko względem mieszkańców – podkreślił.

W piśmie odmownym argumentowano również, że „realizacja projektu bezsprzecznie oznaczałaby konieczność zmiany warunków pracy dla grupy kierowców funkcyjnych”.

– Wiązałaby się ze zmianą treści ich umów o pracę (z kierowcy na rowerzystę). W urzędzie nie ma takiego stanowiska. Konieczne byłoby podjęcie kroków zmierzających do podniesienia ogólnego stanu zdrowia oraz tężyzny fizycznej pracowników, niezbędnych do sprawnego i szybkiego poruszania się rowerem/rikszą, oraz cykliczne kontrolowanie stanu ich zdrowia w celu zagwarantowania bezpieczeństwa przewożonych osób – przyznaje ratusz, obalając tezy o tym, że porzucenie auta i przestawienie się na rower nie jest możliwe dla każdego.

– Nie wydaje się możliwe, aby obecni kierowcy wyrazili zgodę na takie zmiany w warunkach ich zatrudnienia. Przyjęcie do realizacji prezentowanej koncepcji oznaczałoby również zwiększenie stanu osobowego Urzędu. Biorąc pod uwagę, że członkowie kierownictwa przejeżdżają dziennie nawet do 150 km, koniecznym byłoby zatrudnienie rowerzystów-zmienników – napisano dalej.

Jak widać, kolejna „spiskowa teoria” okazuje się – bardzo bezpośrednio – prawdą. Urzędnicy i najbogatsi ludzie będą jeździli samochodami, a „plebs” niech jeździ rowerem i jeszcze niech się cieszy, że na tyle jaśnie panujący socjaldemokraci pozwalają.

facebook.com / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. YT/Janusz Jaskółka

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net