5 grudnia 2023
Gospodarka i prawo

TSUE umacnia multikulti. Rodzice dzieci, które uzyskały w Niemczech ochronę, mają prawo do niej i do socjalu, nawet jeśli nie mają wspólnego „życia rodzinnego”

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał wczoraj orzeczenie mocno utwierdzające multikulturalizm, na razie tylko w Niemczech. Wynika z niego, że jeśli państwo przyjęło imigranckie dziecko i udzieliło mu ochronę, prawo do takiej samej ochrony oraz pieniędzy z socjalu mają także rodzice dziecka. Podkreślono, że nie może być to w żaden sposób uzależnione od „wznowienia życia rodzinnego”.

O sprawie poinformował „Deutche Welle”. Według wczorajszego orzeczenia TSUE, „ojciec i matka niepełnoletniego uchodźcy są również uprawnieni do uzyskania ochrony międzynarodowej na mocy prawa UE, jeśli o nią wystąpią zanim ich dziecko osiągnie pełnoletność”.

– Ponadto Trybunał wyjaśnił, że przyznanie ochrony międzynarodowej nie może być uzależnione od „wznowienia życia rodzinnego” między rodzicami a dzieckiem. Nie można też ograniczyć świadczeń socjalnych, ani statusu ochronnego po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności – czytamy na portalu niemieckiego dziennika.

Sprawa obecnie dotyczy kontekstu Afgańczyka, który złożył do Niemiec wniosek o tzw. ochronę uzupełniająca. Władze odrzuciły go, ponieważ formalny wniosek o azyl ojciec dziecka złożył po ukończeniu przez syna 18 roku życia. Orzeczenie TSUE ma być wzięte pod uwagę przez Federalny Sąd Administracyjny.

Jeśli Niemcy przyjmą orzecznictwo TSUE w tej sprawie, kraj ten będzie zmuszony do wydawania ochrony oraz wypłacania zasiłków dla rodziców już przyjętych imigrantów, również po ukończeniu przez tychże 18 roku życia. Z kolei taki precedens może w przyszłości wywołać naciski na inne państwa składowe UE, m.in. na Polskę.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net