19 maja 2024
Gospodarka i prawo

Uczelnie przechodzą na zdalne „nauczanie”. Czarnek zapewniał, że tak nie będzie

„Rzeczpospolita” przypomina obietnice ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka dotyczące tzw. „nauczania” zdalnego. Minister zapowiadał wcześniej, że do tego nie dojdzie. Tymczasem coraz więcej uczelni – ze względu na drastycznie rosnące rachunki – przechodzi na ten tryb.

– Uniwersytety będą ogrzane, żadnej nauki zdalnej nie będzie i razem ten kryzys przejdziemy – przekonywał Czarnek na początku roku akademickiego.

„Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że mimo wcześniejszych obiecanek, już teraz część uczelni zdecydowała się „na przejście na tryb online”. Wymieniono m.in. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Uniwersytet Gdański, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie czy Akademię Nauk Stosowanych w Tarnowie.

Redakcja „Rz” przypomina, że na samym początku roku akademickiego wiele uczelni zapowiadało bardzo możliwe problemy z opłaceniem rachunków. Od tego czasu ceny prądu podskoczyły nawet o kilkaset procent. Szkoły wyższe zakwalifikowano do kategorii podmiotów wrażliwych. Przysługiwała im dzięki temu cena maksymalna za energię w wysokości 785 zł/MWh netto.

– To jest i tak jest cena ponaddwukrotnie wyższa niż ceny z 2021 r. (czyli 336 zł/ MWh netto) – powiedziała „Rzeczpospolitej” Magdalena Kaleta, sekretarz rektora Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

money.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net