Ukraina nakłada cła na polskie produkty, m.in. warzywa i owoce

Ukraina przywróciła cła na towary z państw UE – w tym również z Polski – oraz dodatkowe opłaty. Stało się to stosunkowo krótko po tym, gdy UE zniosła cła na produkty ukraińskie.

Związek Sadowników RP poinformował, że od początku tego miesiąca Ukraina powróciła do przepisów sprzed wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej. Chodzi o przywrócenie ceł i podatków importowych na wszystkie towary z UE, w tym warzywa i owoce.

– Mamy zatem do czynienia z nieprawdopodobną sytuacją. Ukraińskie zboża zalewają krajowy rynek. Do mroźni działających na terenie naszego kraju przyjeżdżają maliny. Równocześnie polskie i unijne produkty, które są eksportowane na rynek ukraiński będą objęte cłem i dodatkowymi podatkami – czytamy na sad24.pl.

– Jest to przykład skrajnie asymetrycznych relacjach handlowych. Dotyka ona nas kraj w szczególny sposób ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo z Ukrainą i sytuację na rynkach rolnych. Z drugiej strony jest dowodem na to, jak istotna jest możliwość prowadzenia suwerennej polityki celnej, niezależnej od Brukseli – podkreśla portal.

Mateusz Pławski z portalu kresy.pl podkreśla z kolei, że jednocześnie „ukraińskie zboże zalewa polski rynek”.

– Dziwna ta przyjaźń… Po rozpoczęciu wojny Ukraina wstrzymała pobieranie ceł z tytułu wwozu na jej teren produktów z UE. Na początku czerwca z kolei UE zniosła cła na wszystkie towary ukraińskie, które wjeżdżały na teren Unii – napisał Pławski na Twitterze.

sad24.pl / twitter.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net