15 maja 2024
Gospodarka i prawo

Ukraińcy zamierzają pozwać polskich przewoźników

– Ukraińcy przygotowują pozwy o odszkodowania za szkody “spowodowane blokadą drogowych przejść granicznych” w związku z protestami polskich przewoźników – poinformował portal kresy.pl powołujący się na ukraińskie agencje.

Informację o planowanym pozwie podała agencja Ukrinform. Oświadczenie o tym wydał wiceprezes ukraińskiego Związku Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Wołodymyr Balin w United News.

– Sytuacja jest właściwie krytyczna i dziś mówimy o tym, że mamy już w Polsce pomoc prawną. Prawnicy otrzymali dwa zadania. Pierwszym zadaniem jest jak najszybsze odblokowanie sytuacji. Drugim zadaniem jest znalezienie ustalić, kto jest winny i kto zapłaci te odszkodowania. Pracujemy nad tym razem z naszymi kolegami – powiedział Balin.

Dodał, że pozwy zostaną złożone „w najbliższej przyszłości”.

– Przewoźnicy już przygotowują pozwy. I są polscy prawnicy, którzy są gotowi skierować te pozwy przeciwko strajkującym w Polsce. Jutro wieczorem będziemy mieli informację o zezwoleniach – kto wydał pozwolenie, kto pytał, na jakiej podstawie. I to wszystko będzie podstawą – zaznaczył.

Sytuację skomentował na portalu X Rafał Mekler.

– Ukraińcy chcą pozywać Polaków za legalny protest. Ktoś im kazał jechać przez Polskę? Strajk był ogłaszany dużo wcześniej. Mają polskich użytecznych podręcznych jak widać. Za straty z tytułu blokady polskich pociągów ktoś odpowiedział? – stwierdził Mekler.

kresy.pl

fot. ilustracyjne/fot. X/Rafał Mekler

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Ukraińcy zamierzają pozwać polskich przewoźników

  • Tak teraz ZDRAJCY i ONUCE (papugi -„prawnicy”)ukrów będą ZARZYNAĆ PRZY POMOCU POLSKIEGO „NIERZĄDU” POLSKICH TRANSPORTOWCÓW.!!!!!!! pis WAS ZDRADZIŁ JUŻ NA POCZĄTKU ROKU 2023.!!!, ZRESZTĄ JAK ZWYKLE pis ZDRADZA POLSKĄ RACJĘ STANU NA forum ue, onz i who.
    duda-DŁUGOPIS, morawiecki, rząd pis TO ZDRAJCY POLSKICH INTERESÓW, ROLNIKÓW, OBYWATELI.!!!!
    Biura wasze DRZEWA NASZE.!!!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net