21 maja 2024
Gospodarka i prawo

Ukraińska aktywistka: „Dobrze by było, gdyby ktoś nas reprezentował w Sejmie. Ukraińcy powoli zaczynają dostawać obywatelstwa”

Natalia Panczenko, ukraińska aktywistka mieszkająca w Polsce powiedziała, że „dobrze by było, gdyby ktoś reprezentował nas w Sejmie”. Podkreśliła również, że coraz więcej Ukraińców otrzymuje polskie obywatelstwo.

Panczenko w RMF FM w ubiegłą środę powiedziała, że Ukraińcy w Polsce są dobrze zorganizowani.

– Dobrze by było, gdyby ktoś reprezentował nas w Sejmie – powiedziała.

– Skoro ta społeczność jest tak duża, to ktoś powinien ją reprezentować. Ale do tej pory o tym nie myśleliśmy, pewnie dlatego, że większość z tych osób i tak ma w tej chwili obywatelstwo ukraińskie, nie ma obywatelstwa polskiego, nie ma prawa głosu w Polsce – kontynuowała.

Ta wypowiedź wskazuje, że Ukraińcy w Polsce rozważają już ingerowanie w nasze zwyczaje oraz prawo. Dalej jednak Panczenko powiedziała jeszcze inną ważną rzecz. Zwróciła uwagę, że przed wybuchem wojny rosyjsko-ukraińskiej w Polsce mieszkało około 2,5 mln Ukraińców.

– I te osoby już powoli zaczynają te obywatelstwa dostawać – ujawniła.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Panczenko to ukraińska aktywistka działająca od lat w Polsce. Pracowała m.in. dla fundacji Otwarty Dialog oraz w EuroMajdan Warszawa. Znana jest z kontrowersyjnych wypowiedzi.

Portal kresy.pl przypomina, że zdaniem Panczenko ludobójcy z UPA walczyli z Polakami o niepodległą Ukrainę. Ponadto Gdańsk uważa za niemieckie miasto.

Umieściła również na swoim profilu w mediach społecznościowych zdjęcia mężczyzny, ofiary masakry w Odessie z 2014 roku. Nazywała go „psem” i pisała o „psiej śmierci”.

– Żal ich Wam? Bo mnie nie – niech płoną – pisała Panczenko, gość RMF FM.

Panczenko jest również aborcjonistką. Gdy w 2020 roku Trybunał Konstytucyjny stwierdził niezgodność ustawy aborcyjnej z konsytucją pod kątem eugenicznym, Ukrainka napisała, że „wstydzi się za kraj, w którym mieszka”.

kresy.pl / kontrrewolucja.net

fot. YT/RMF24

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

2 komentarze do “Ukraińska aktywistka: „Dobrze by było, gdyby ktoś nas reprezentował w Sejmie. Ukraińcy powoli zaczynają dostawać obywatelstwa”

 • W piątek, 17 marca 2023 były premier Donald Tusk przyjechał do Bytomia. Bytomianka wykrzyczała liderowi PO kilka słów.

  – To nie nasza wojna.

  To jest wojna banksterów, globalistycznych elit. Cały rząd chce nas wciągnąć w wojnę. Nasze dzieci nie pójdą na mięso armatnie.

  Jestem matką i nigdy w życiu nie pozwolę na to, żeby polski rząd, od lewa do prawa, wszyscy wciągali Polskę w wojnę.

  Nie dzielcie Polaków na PiS i PO. Nie ma PiS i PO, jest jedna Polska – mówiła wyraźnie poruszona.

  Na to Donald Tusk skandalicznie odpowiedział, że hasło „To nie nasza wojna” powtarzają „rosyjskie trolle, rosyjskie służby”.

  „To jest tak niemoralne, co pani mówi” – oznajmił hejter Tusk i dodał, że ukraińscy żołnierze giną również za nas.

  tarnogorski. info

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net