Ulgi podatkowe dla Polaków z zagranicy. Bąkiewicz: To poprawi sytuację demograficzną

– Robert Bąkiewicz zaapelował do rządu o wprowadzenie ulg podatkowych dla Polaków wracających z zagranicy – poinformowały Roty Niepodległości. Jak zaznacza prezes organizacji, „takie działanie poprawi sytuację demograficzną w naszym kraju”.

– Polska znajduje się w dramatycznej sytuacji demograficznej. Rok ubiegły przyspieszył proces zmniejszania się polskiej ludności. Dotychczasowe metody walki z katastrofą demograficzną okazały się niewystarczające. Potrzeba nowych rozwiązań, które odwrócą niekorzystne trendy ludnościowe w naszym kraju. Najważniejsza jest zmiana polityki wobec rodzin, tak aby powszechnym modelem polskiej rodziny stał się model rodziny rozwojowej, przynajmniej 2+3 – czytamy w apelu Roberta Bąkiewicza.

– Ale oprócz poprawy polityki wobec rodzin potrzebne jest także wprowadzenie polityki sprowadzania Polaków z emigracji. W wyniku trudnej sytuacji ekonomicznej wyemigrowało około 2 miliony Polaków. Poprawa sytuacji gospodarczej w Polsce, a także kryzys w państwach zachodnich stwarzają okazję do ściągnięcia tej emigracji z powrotem do kraju. Potrzebna jest polityka nakierowana na ułatwienie decyzji powrotu do kraju – dodał Bąkiewicz.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Szef Rot Niepodległości „wezwał rząd i parlament do uchwalenia i wdrożenia podatkowych zachęt ułatwiających powrót do Polski”.

– Proponujemy wprowadzenie 50 proc. ulgi podatkowej  w pierwszej grupie podatkowej dla każdego, kto do tej pory przepracował przynajmniej dwa lata za granicą i zdecydował się powrócić do Polski. Okres ulgi podatkowej powinien trwać przynajmniej pięć lat. Proponujemy także zwolnienie z płacenia podatków od emerytur uzyskanych za granicą. Taka decyzja sprzyjałaby powrotom Polakom , którzy wypracowali emerytury za granicą, a jednocześnie ich powrót  wzmocniłby więzi z Polską pokolenia ich dzieci i wnuków, nawet jeżeli one nie zdecydują się na powrót do kraju.
Ułatwienia podatkowe z pewnością wydatnie wzmocnią zarysowany w ostatnim okresie trend powrotu do kraju – podkreślił.

Podkreślił również, że „polityka sprowadzania Polaków z emigracji powinna zastąpić politykę sprowadzania cudzoziemców do pracy w naszym kraju”.

Materiały prasowe Rot Niepodległości

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.