16 maja 2024
Gospodarka i prawo

W tym roku zamknięto w Polsce już więcej sklepów, niż przez cały 2017

W tym roku upadnie więcej punktów tradycyjnej sprzedaży, niż w 2017 roku. Wielka Histeria i przestawienie się masowo na zakupy internetowe sprawiły, że polskie małe sklepy po prostu umierają.

„Rzeczpospolita”, powołując się na dane wywiadowni Dun & Bradstreet Poland podaje, że od początku tego roku rynek sprzedaży detalicznej zmalał o ponad 3 tys. lokalizacji. Obecnie działają 373 tys. punkty.

Ponadto ponad 4,5 tys. sklepów stacjonarnych zawiesiło swoją działalność. Daje to razem 7,5 tys. niedziałających punktów sprzedaży stacjonarnej.

– Jeśli tak wysoki trend utrzyma się w kolejnych sześciu miesiącach, to na koniec 2022 r. można spodziewać się rekordowo wysokiej w ostatnich latach liczby upadłości, przekraczającej 5 tys. likwidacji – mówi rzecznik Dun & Bradstreet Poland Tomasz Starzyk.

„Rzeczpospolita” podkreśla, że to efekt silnego przestawienia się społeczeństwa na zakupy w Internecie. Przestawienie to rozpoczęło się w trakcie Wielkiej Histerii i najsurowszego terroru rządu, który ogłaszał szkodliwe, niepotrzebne i niejednokrotnie absurdalne restrykcje, które w dodatku w większości okazały się być nielegalne.

Oprócz tego handel przez Internet napędziły wielkie korporacje, jak Amazon czy Schopee.

Zamknięcia sklepów stacjonarnych dotyczą przede wszystkim sklepów ogólnospożywczych. W pierwszym półroczu obecnego roku zlikwidowanych zostało 644 sklepów ogólnospożywczych. Zamknięto również 532 sklepy niewyspecjalizowane oraz 487 odzieżowe.

Jedyne wzrosty placówek stacjonarnych to branża AGD – 54 nowe sklepy – i artykuły medyczne – 16 placówek.

money.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net