1 marca 2024
Gospodarka i prawo

W wyniku działań PiS w czasie Wielkiej Histerii Pfizer żąda od nas 6 mld zł

Amerykański koncern Pfizer żąda od Polski 6 mld zł za zamówione i nieodebrane preparaty na koronawirusa. Pierwsza rozprawa odbędzie się 6 grudnia.

„Dziennik Gazeta Prawna” poinformował, że Pfizer pozwał Polskę za niewywiązanie się z umowy w sprawie dostarczenia szpryc na koronkę. Chodzi o zamówienia dokonane za rządu PiS, gdy ministerstwem zdrowia kierował Adam Niedzielski. Na fali tępej i szkodliwej propagandy wielkohisterycznej dokonano olbrzymich zamówień preparatu za nasze pieniądze.

CZYTAJ TEŻ: NIEDZIELSKI BYŁ GOŚCIEM HONOROWYM GALI AKCJI PARTNERSKIEJ KONCERNU PFIZER

Teraz koncern na podstawie zawartych przez rządzącą oligarchię PiS umów żąda od Polski 6 mld zł. Z ustaleń dziennikarzy DGP wynika, że pierwsza rozprawa odbędzie się 6 grudnia.

Pozew złożono w sądzie w Brukseli. Umowa w sprawie wspólnej umowy kupna preparatów przez KE dla wszystkich państw członkowskich była podpisana przez KE. Oznacza to, że sprawa podlega prawu belgijskiemu.

Oligarchia rządząca zamówiła 60 mln dawek szprycy na Covid-19. Polska ich nie odebrała i nie zapłaciła za nie mimo zawartej umowy.

DGP przypomina, że premier Mateusz Morawiecki napisał w marcu ubiegłego roku list do szefowej KE Ursuli von der Leyen. Zaznaczył wówczas, że Polska nie przyjmie preparatów i jako przyczynę wskazał „siłę wyższą”, czyli wojnę rosyjsko-ukraińską.

W kwietniu ogłoszono zerwanie umowy z Pfizerem ze względu na koszty ponoszone przez wojnę. DGP zaznacza, że w międzyczasie próbowano negocjować z koncernem, również na poziomie unijnym. Jak łatwo się domyślić, nie przyniosło to żadnych efektów.

DGP zwraca uwagę, że koncern czekał z pozwem do czasu zmiany oligarchii rządzącej w Polsce oraz do momentu, gdy wojna rosyjsko-ukraińska nie jest już gorącym dla świata tematem.

– Nie możemy komentować toczącego się postępowania prawnego – odpowiedział krótko Pfizer na pytania DGP.

nczas.com

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net