6 grudnia 2023
Gospodarka i prawo

Warszawa wprowadza kontrole na granicy ze Słowacją. Co najmniej 10 dni

– Od północy wznawiamy tymczasową kontrolę graniczną na granicy ze Słowacją; zostanie wprowadzona na 10 dni, ale wysoce prawdopodobne, że będzie przedłużana – powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Kamiński ogłosił decyzję o przywróceniu tymczasowej kontroli na konferencji w siedzibie MSWiA. Twierdził, że nielegalna imigracja i liczba ujawnionych migrantów na terenie Słowacji wzrosła o prawie 1000 proc. względem poprzedniego roku.

Przypominamy, że członkowie rządzącej oligarchii podkreślają kwestię nielegalnej imigracji. Jednocześnie jak wynika z afery wizowej czy oficjalnych danych dostępnych wcześniej, chętnie legalizują pobyt w Polsce obywatelom państw arabskich, afrykańskich czy Dalekiego Wschodu, bijąc rekordy imigracji do Polski.

– Rząd podjął decyzję o wznowieniu tymczasowej kontroli na granicy ze Słowacją.Kontrola zostanie wprowadzona dziś o północy. O tej informacji poinformowaliśmy wczoraj MSW Słowacji, Niemiec, Austrii, Czech. Dziś poinformowałem pisemnie Komisję Europejską – powiedział Kamiński.

Dodał, że ze względu na zasady strefy Schengen, kontrola wprowadzona zostaje na okres 10 dni.

– Jest wysoce prawdopodobne, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ta kontrola będzie przedłużana – zapowiedział.

Dalej przekazał, że warszawski rząd „czeka na unormowanie się sytuacji politycznej na Słowacji, gdzie w weekend odbyły się wybory”. Sytuacja ma wymagać bowiem „dobrej współpracy” między Warszawą i Bratysławą.

Dalej Mariusz Kamiński powiedział, że „w ostatnich tygodniach” zaktywizował się przemyt ludzi szlakiem bałkańskim. Większość imigrantów pochodzi z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

polsatnews.pl / kontrrewolucja.net

fot. YT/Janusz Jaskółka

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net