Wciąż im mało – „S” żąda podwyżek. Spotkanie premiera ze związkowcami

Twitter Onet Wiadomości

Kancelaria Premiera poinformowała o dzisiejszym spotkaniu Mateusza Morawieckiego ze związkowcami z „Solidarności” w Gdańsku. Tematem rozmów mają być podwyżki urzędników państwowych. Media nie będą miały wstępu na spotkanie.

Rozmowy za zamkniętymi drzwiami zaczną się o godz. 14.30 w gdańskiej siedzibie związku. – Przewodniczący „S” Piotr Duda już od kilku tygodni informował, że zaproponował premierowi Morawieckiemu spotkanie z Komisją Krajową NSZZ ” Solidarność” za zamkniętymi drzwiami, aby porozmawiać o problemach, które nurtują związek – czytamy na tysol.pl. Oprócz tego portal nadmienia, że „»Solidarność« żąda m.in. znaczących podwyżek w państwowej sferze budżetowej, płacy minimalnej oraz odmrożenia kwoty bazowej naliczania zakładowego funduszu socjalnego”. Znajdujemy także informację o odgrażaniu się związkowców „ewentualnymi strajkami”.

Marek Lewandowski, rzecznik „S” w rozmowie z PAP powiedział, że główne żądania to 12-procentowy wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w budżetówce i wzrost płacy minimalnej o 8,5 proc. Oprócz tego domagają się odmrożenia kwoty naliczania funduszu socjalnego.

money.pl, tysol.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.