23 czerwca 2024
Gospodarka i prawo

Węgry chcą przedłużyć zakaz importu zboża z Ukrainy

Węgry domagają się od Brukseli przedłużenia zakazu importu zboża z Ukrainy. Budapeszt podkreślił, że jeśli taka decyzja na szczeblu unijnym nie zapadnie, wówczas Węgry wprowadzą samodzielnie embargo na ukraińskie zboże.

Gergely Gulyas, szef sztabu premiera Węgier powiedział wczoraj, że Węgry żądają, by UE przedłużyła zakaz importu ukraińskiego zboża w pięciu granicznych państwach. Obecne embargo wygasa 15 września.

– Węgry poproszą UE o wydłużenie zakazu od dnia 16 września – zapowiedział Gulyas.

Dodał, że jeśli Bruksela nie zgodzi się na wydłużenie, wówczas Węgry wprowadzą własny państwowy zakaz importu. Warszawa również deklaruje, że nie zniesie embarga na ukraińskie zboże, nawet w razie braku zgody Brukseli.

Obecnie embargo na ukraińskie zboże dotyczy Węgier, Polski, Bułgarii, Rumunii i Słowacji. Jest dozwolony jedynie tranzyt zboża z Ukrainy przez te kraje.

Stanowczo przeciwko zaprezentowanemu stanowisku opowiada się Kijów.

kresy.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net