5 kwietnia 2024
Gospodarka i prawo

Węgry likwidują zajęcia z gender na uczelniach! „To bardziej ideologia niż nauka”

Twitter PawełFi

Wiktor Orban swoim dekretem likwiduje tzw. gender studies na uczelniach. Oznacza to, że w przyszłym roku nie będzie już naboru na studia na ten kierunek.

Dekret „o kwalifikacjach, które można zdobywać w szkolnictwie wyższym” wprowadza prawo, które likwiduje możliwość zapisywania się na kierunek gender studies na węgierskich uniwersytetach. – Naukę będą mogli kontynuować studenci przyjęci na studia magisterskie nauk o płciach społecznych najpóźniej w procesie rekrutacyjnym 2018 r. – czytamy w dekrecie.

– Studia gender, tak samo jak marksizm-leninizm, można uznać bardziej za ideologię niż naukę – mówił w marcu Bence Retvari, sekretarz stanu w ministerstwie zasobów ludzkich.

Z kolei w sierpniu oświadczył, że „na wydział gender jest wyjątkowo mało chętnych, co już samo w sobie jest argumentem za jego likwidacją”. – Wydział z ekonomicznego punktu widzenia nie jest racjonalny, mamy więc prawo sądzić, że utworzono go nie w reakcji na wymogi rynku i nie po to, by studenci uzyskali szybko wiedzę do bezpośredniego wykorzystania – stwierdził Retvari.

Decyzja o likwidacji naboru na studia genderowe dotyka dwie uczelnie: Uniwersytet im. Loranda Eoetvoesa w Budapeszcie oraz założony przez George’a Sorosa CEU.

gosc.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

3 komentarze do “Węgry likwidują zajęcia z gender na uczelniach! „To bardziej ideologia niż nauka”

  • W kraju nad Wisłą gdzie panuje wtórny analfabetyzm trzeba jak mantra setki razy powtarzać Syjonistów żydowskich, i tak mam wątpliwość do kogo dotrze . Jest jeszcze jedna propozycja zniszczenia społeczeństwa, jakże stara. Zdeprawujcie młodzież, a zdobędziecie naród! To jest nasza dewiza. Społeczeństwo wasze pozbawimy młodzieży, deprawując ją seksem, muzyką rockową, gwałtem, alkoholem, paleniem, narkotykami, tzn. pozbawimy wasze społeczeństwo przyszłości. Uderzymy w rodzinę, niszcząc ją, zmniejszymy rozrodczość. Hitler był głupim chłopcem. Działał bezpośrednio i otwarcie. I musiał wykonywać niezmiernie trudną robotę – miliony spalić, rozstrzelać, pogrzebać itp. Pozostawił po sobie krwawe ślady. My działamy sprytniej: u nas nie będzie żadnych śladów. Nienawidzimy was bezgranicznie! Ta nienawiść daje nam siły, by ładnie się do was uśmiechać, zdobywać wasze zaufanie i kierować wami, pokazując wam “troskę” o was i wasze dzieci, przyszłe wnuki i prawnuki, którzy w rzeczywistości się nie pojawią na świecie.

    Odpowiedz
  • Tak, to prawda! No cóż, mamy to co mamy – „sami” wybieraliśmy tych naszych „wspaniałych” oszołomów. Czas powiedzieć BASTA – NON POSSUMUS !!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net