Wiceminister rozwoju Siemieniuk twierdzi, że inflacji w Polsce nie ma, a poza tym gdzie indziej jest gorzej

Wiceminister rozwoju Olga Siemieniuk w „Money. To się liczy” przekonywała, że w Polsce nie ma problemu z inflacją. Dodała, że – jej zdaniem – w innych krajach jest gorzej, niż w Polsce.

Jak przekonywała Siemieniuk, ministerstwo nie jest zmartwione pozwami przedsiębiorców. Zapytana, czy w takim razie chociaż rząd przejmuje się rosnącą, osiągającą rekordy inflacją, wiceminister odpowiedziała, że nie widzi, aby takowa występowała.

– W jakim obszarze produktów widzimy tę wysoką inflację? Ponieważ wiele materiałów i wiele uwag ze strony opozycji w kontekście tej inflacji, szeroko rozumianej, jest zgłaszanych. Tylko ja bym chciała wiedzieć, czy na praktycznych przykładach takich już jako pragmatyk – mówiła wiceminister rozwoju Olga Siemieniuk.

– Energia w górę, prąd w górę, żywność w gór – odparł prowadzący program. – Panie redaktorze, możemy też mówić, że śmieci w górę i opłaty za wodę w górę i wtedy dotykamy bardzo drażliwego tematu współpracy z samorządami, próby stworzenia budżetu – bo 1/3 budżetu JST to są przychody własne i tutaj też możemy prowadzić szeroko rozumianą debatę – zboczyła z tematu wiceminister. Następnie zaczęła zaklinać rzeczywistość, jak to cudownie stoi gospodarka w naszym kraju.

– Tak naprawdę, jeżeli chodzi o ceny produktów, to w Europie i tak Polska plasuje się na jednym z niższych poziomów, a zarobki jednak, płaca minimalna, również pomimo pandemii, wzrosła. Tak samo stawka godzinowa minimalna, również. To są te środki finansowe, które skierowaliśmy na podwyższenie tego z budżetu państwa – przekonywała.

– Tak samo różnego rodzaju programy społeczne, które przygotowywał rząd Prawa i Sprawiedliwości/Zjednoczonej Prawicy. Programy dla seniorów – dla osób starszych. Programy dla rodzin: pakiet 500+. To są wszystkie programy, które mają za zadanie po prostu odciążyć również finansowo rodziny, społeczeństwo – wmawiała wiceminister.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

3 thoughts on “Wiceminister rozwoju Siemieniuk twierdzi, że inflacji w Polsce nie ma, a poza tym gdzie indziej jest gorzej

 • 8 czerwca 2021 o 12:12
  Permalink

  Jeżeli nie ma inflacji to czemu 500+ nie jest już warte 500zł??????????? A około 440…..

  Odpowiedz
 • 8 czerwca 2021 o 14:29
  Permalink

  Taka kurwe to się powinno powieści po takich kłamstwach

  Odpowiedz
 • 8 czerwca 2021 o 15:03
  Permalink

  Ot nastojaszcza polka ciekawe z ktorego pokolenia MATRIOSZEK.Dac w morde to to obowiazek kazdego prawdziwego Polaka .Na polskojezyczne przybłedy niema co liczyc ten sam sort.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.