Widać, że PiS szykuje się do wyborów, tylko jakich? Gowin, Duda i Siemieniuk zapowiadają koniec lockdownu

Członkowie oraz osoby związane z PiS zapowiadają koniec lockdownu. Prezydent Andrzej Duda mówi o „znoszeniu restrykcji”, Jarosław Gowin zapowiada otwarcie handlu po majówce, a Olga Siemieniuk zapowiada, że Adam Niedzielski przedstawi jutro założenia znoszenia restrykcji.

– Jak sądzę, przychodzi wreszcie ten moment, jak będziemy mogli mówić i dokonać stopniowego otwarcia poszczególnych branż, czyli zniesienia restrykcji. Mam nadzieję już na trwałe. Poprzednio mieliśmy do czynienia z sytuacjami, w których znosiliśmy różnego rodzaju restrykcje na chwilę, po czym okazało się za moment, że nadchodziła kolejna fala pandemii i działalność, która przez moment mogła działać z powrotem musiała zostać z przyczyn oczywistych, pandemicznych zamknięta. Bardzo liczę na to i głęboko w to wierzę, że dzięki systematycznie realizowanemu NPS, za co dziękuję ministrowi Dworczykowi, który każdego dnia walczy z jednej strony o to, żeby dostawa szczepionek do Polski była jak największa, ale z drugiej strony, by w sposób systematyczny realizować program, aby jak najwięcej osób jak najszybciej miało dostęp zapewniony – powiedział podczas spotkania z przedstawicielami zamkniętych branż prezydent Andrzej Duda.

Do słów prezydenta odniósł się także Jarosław Gowin. – Rzeczywiście stajemy w obliczu tego, o czym pan prezydent powiedział, w obliczu jak najbardziej odważnych decyzji dot. odmrożenia gospodarki. W tej sprawie i ja, i moi współpracownicy konsultujemy się na bieżąco ze środowiskiem przedsiębiorców, z organizacjami, z branżami. Chciałbym zapowiedzieć, że jutro podczas posiedzenia RZZK zaproponuję propozycję pewnego kalendarza odmrożenia gospodarki, w dużej mierze zbieżnego ze wczorajszym stanowiskiem Rady Przedsiębiorczości. Uważam, że od 4 maja w całości otwarty powinien zostać sektor handlu detalicznego. Po drugie, od 4 maja chciałbym zaproponować, aby obiekty gastronomiczne mogły przyjmować gości w zewnętrznych ogródkach. Osobna sprawa to kiedy obiekty gastronomiczne i w jakim rygorze będą mogły przyjmować gości wewnątrz lokali. To jest kwestia zapewne późniejszej dyskusji – zapowiedział Jarosław Gowin.

Zostały trzy dni zrzutki! Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Chcę także zaproponować, by od 4 maja hotele i inne obiekty turystyczne mogły przyjmować gości w proporcji 50 proc. obłożenia w danym obiekcie. Otwarte też moim zdaniem od 4 maja powinny zostać kluby fitness i inne usługi z zastrzeżeniem zachowania rygorystycznych reżimów sanitarnych, które wypracowaliśmy od dawna – dodał.

Wcześniej zaś wiceminister Olga Siemieniuk zapowiedziała, że „jutro minister Niedzielski przedstawi założenia” odmrażania „poszczególnych gałęzi” gospodarczych. – Mam nadzieję, że liczby pozwolą mieć kontrolowany optymizm. Cały czas musimy zachowywać czujność – przekonywała w Polsat News Siemieniuk.

300polityka.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.