18 maja 2024
Gospodarka i prawo

Wielka Histeria. Polak bez maski w aptece wygrał sprawę założoną przez policję

Po pół roku sąd w Giżycku wydał wyrok na korzyść mężczyzny, który nie miał na twarzy maski w aptece. Sprawę złożyła policja próbująca egzekwować życzenie rządu, aby w wybranych obiektach nosić maskę.

W trakcie wielkiej histerii zmieniały się hasła na temat rzekomych zmian w przepisach dotyczących noszenia maski. Choć opinie prawników oraz – przede wszystkim – wyroki sądów niemal jednogłośnie stawały po stronie obywateli i wskazywały, iż nie ma żadnego legalnego przepisu nakazującego nosić maskę, rząd z uporem maniaka aktualizował rozporządzenia, próbując zmusić Polaków do zasłaniania twarzy.

Niestety, również policja chętnie próbowała niejednokrotnie wymuszać rządowe nie nakazy, a życzenia. Tak też było w tym przypadku.

W połowie stycznia mężczyzna w Giżycku wszedł do apteki nie mając maski na twarzy. Będący w pobliżu policjant postanowił dokonać interwencji i chciał wlepić Polakowi mandat.

Mężczyzna nie przyjął mandatu, w związku z czym sprawa trafiła do sądu. Po pół roku, Sąd Rejonowy w Giżycku wydał wyrok stwierdzając, że mężczyzna nie popełnił wykroczenia.

Sąd stwierdził w uzasadnieniu, że rozporządzenie rządu z rzekomym obowiązkiem noszenia masek nie mieści się w zakresie ustawowego upoważnienia i narusza przepisy konstytucji.

Koszty postępowania poniesie państwo, czyli zapłacimy wszyscy za kolejną bezsensowną rozprawę wynikającą z forsowanej przez demokratyczny rząd Wielkiej Histerii.

nczas.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net