3 marca 2024
Gospodarka i prawo

Wielkie nagrody w ministerstwie finansów za Nowy Ład Morawieckiego. Jeden z dyrektorów dostał prawie 31 tys. zł

– Urzędnikom Ministerstwa Finansów przyznano nagrody za przygotowanie Polskiego Ładu. Niektórzy otrzymali po 25-30 tys. zł bonusu – ustaliła „Gazeta Wyborcza”. Łącznie za bubel prawny krytykowany nawet przez „żelazny elektorat” PiS przyznano 1,43 mln zł.

W ministerstwie finansów przyznano 146 nagród o łącznej wartości 1,43 mln zł. Powodem oficjalnym były „szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej”. W rzeczywistości zaś nagrodzono pracowników z naszych podatków za chyba największy bubel prawny w historii III RP, czyli Nowy Ład Morawieckiego czy też „Polski Ład”.

Nagrody wypłacono 122 pracownikom ministerstwa. Niektórzy otrzymali więc podwójne nagrody. Łącznie na ten cel zabrano nam ponad 1,43 mln zł.

Nagrody przyznano w lipcu i w grudniu, czyli w czasie, gdy projekt bubla opublikowano na stronach rządowych i skierowano go do konsultacji oraz tuż przed wejściem projektu w życie.

Osoby wyróżnione średnio otrzymały 11,7 tys. zł brutto. Rozpiętość nagród była jednak szeroka. Niektórym przyznano około 1 tys. zł brutto, zaś innym ponad 30 tys. zł.

Jeden z dyrektorów ministerstwa, który jest w tym „rozdaniu” rekordzistą, otrzymał 30,8 tys. zł odebranych nam pieniędzy. Kilku innych dyrektorów natomiast otrzymało ponad 25 tys. zł.

Nowy Ład Morawieckiego cały czas budzi spore emocje, zaś reforma podatkowa – która wprowadziła ogromny chaos – wciąż jest reformowana. Ze wstępnych zapowiedzi wynika, że „łatanie” ustawy ma trwać do lipca.

businessinsider.com.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net