18 maja 2024
Gospodarka i prawo

Zafundowaliśmy Ukrainie ponad pół tysiąca akumulatorów Tesla Powerwall za prawie 25 mln zł

Polska kupiła Ukrainie 508 akumulatorów Tesla Powerwall za około 25 mln zł. Poinformował o tym minister cyfryzacji Ukrainy Mychajło Fedorow, który wystosował wobec państwa na ziemiach polskich podziękowanie w serwisie Telegram.

O sprawie poinformował portal kresy.pl. Akumulatory mają zapewnić zasilanie dla infrastruktury krytycznej i społecznej.

Akumulatory można ładować zwykłą energią elektryczną. Po pełnym naładowaniu zapewniają prąd przez 14 godzin.

– Wzmacniamy infrastrukturę społeczną i krytyczną Ukrainy, otrzymując 508 potężnych akumulatorów Tesla Powerwall – napisał na Telegramie minister cyfryzacji Ukrainy Mychajło Fedorow.

– Dzięki nim lekarze będą ratować życie, nauczyciele będą prowadzić lekcje, a Ukraińcy pozostaną w kontakcie dzięki nieprzerwanemu działaniu Starlink w niektórych lokalizacjach – dodał.

Następnie podziękowano „polskiemu rządowi, Narodowemu Instytutowi Telekomunikacji i sekretarzowi stanu ds. cyfryzacji Januszowi Cieszyńskiemu” oraz Tesli „za szybką realizację i super warunki”.

Na stronie Tesli nie ma podanej ceny akumulatorów. Jednak portal money.pl, powołujący się na enerad.pl podaje, że koszt jednego modułu Tesla Powerwall to 11,5 tys. USD, czyli ponad 46 tys. zł. 508 urządzeń, które sfinansowaliśmy dla kijowskiego rządu, kosztowało nas 23,5 mln zł.

kresy.pl / tesla.com / money.pl

fot. ilustracyjne/fot. Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net ⓒ

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net