Zawiadomienie do prokuratury na Mateusza Morawieckiego. Chodzi m.in. o wybory, które się nie odbyły oraz nadchodzące wybory w Rzeszowie

PiS obiecywał przed pierwszą kadencją swoich rządów, że pozamyka ludzi związanych z poprzednią ekipą władzy. Póki co, pojawiło się zawiadomienie do prokuratury na byłego doradcę Donalda Tuska a obecnego premiera Mateusza Morawieckiego.

Zawiadomienie do prokuratury złożył Marcin Skubiszewski, przewodniczący zarządu Obserwatorium Wyborczego. OW bada przebieg wyborów pod kątem legalności.

Zawiadomienie dotyczy zmiany terminów przedterminowych wyborów w 20 miastach i gminach oraz zmianę terminu wyborów w Rzeszowie. Przypominamy, że wybory organizowane są w tę niedzielę, choć pierwotnie miały być przeprowadzone 9 maja. Przesunięto je pod pretekstem tzw. pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

– W ocenie Stowarzyszenia wydanie każdego z tych rozporządzeń stanowi przestępstwo z art. 231 par. 1 kodeksu karnego – napisał Skubiszewski w zawiadomieniu do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście.

Stowarzyszenie pragnie, by wszczęto w sprawie postępowanie i przesłuchano premiera. Teoretycznie może grozić mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Śledczy otrzymali 57 zarządzeń, które od listopada wydał premier Morawiecki. Zmieniono przez nie terminy wyborów w Rzeszowie, Boguszowie-Gorcach, Ustce, Bogatyni, Kątach Wrocławskich oraz w innych miejscowościach. Niektóre wybory były przesuwane kilkukrotnie.

– Przepisy dają Prezesowi Rady Ministrów właściwość do zarządzenia wyborów oraz do ustalenia kalendarza wyborczego, w tym daty wyborów. Żaden jednak przepis nie pozwala na zmianę daty wyborów już po ich zarządzeniu. Nie ma takiej delegacji ustawowej – stwierdza Skubiszewski i podkreśla, że zarządzenia te zostały wydane bez podstawy prawnej.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Zawiadomienie do prokuratury na Mateusza Morawieckiego. Chodzi m.in. o wybory, które się nie odbyły oraz nadchodzące wybory w Rzeszowie

  • 9 czerwca 2021 o 14:03
    Permalink

    Oj tam…kasy nie mają ale na koszt państwa pójdzie….spoko loko….resztę pod dywan zamiotą ….chaty i dorobek 40 milionów na koncie też powiedzą że to na koncie żony…więc to jej kasa….co….bogatemu nie wolno lemingów doić….polin bogaty kraj….a niedorozwojów i lemingów trza mieć w szachu….oni mają zapier..dzielać za miskę ryżu a łelity wille budować….problem??? Ot sarkazm taki….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.