Złoty biznes za nasze pieniądze. Pfizer i Moderna podnoszą ceny preparatów. JKM: „Na rynku w miarę wzrostu produkcji cena spada. Tu nie działa rynek, tylko wręczono łapówki”

„Financial Times” poinformował, że Pfizer i Moderna zwiększają cenę za swoje preparaty na koronawirusa. Wyższe kwoty zapłacone zostaną za szpryce z najnowszej umowy między koncernami a Unią Europejską.

Do 2023 roku Pfizer i Moderna mają dostarczyć dla UE 2,1 mld dawek eksperymentalnego preparatu na koronawirusa, jak wynika z najnowszej umowy. – Cena szczepionki Moderny w ramach kontraktu wzrośnie z 22,60 do 25,50 dolarów za dawkę, a preparatu Pfizera – z blisko 18,40 do 23,14 dolarów – podaje „Financial Times”.

Władze Pfizera w zeszłym tygodniu poinformowały, że dzięki sprzedaży preparatów na Covid-19 dochody za drugi kwartał 2019 roku prawie dwukrotnie przebiły prognozy analityków. Tylko dzięki niej koncern zarobił już na czysto 7,84 mld USD. Do końca roku zaś była to kwota 33,5 mld USD.

Z kolei według ustaleń FT, Moderna zarobi 30 mld USD.

Wyjątkowo dobrą uwagę poczynił poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, który przypomniał, że „na normalnym rynku w miarę wzrostu produkcji i pojawienia się konkurencji cena spada”. – Tymczasem „Pfizer” i „Moderna” podniosły o 25% ceny swoich mRNA. Co DOWODZI, proszę idiotów, że tu nie działa żaden rynek – tylko wręczono politykom kolejne łapówki – napisał na Twitterze Korwin-Mikke.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.