#ZTwoichPodatków opolski UP organizuje szkolenie dla 60 seniorów z obsługi smartfona za… prawie 700 tys. zł

Ile może kosztować szkolenie z obsługi smartfona dla 60 seniorów? My się nie znamy, ale i tak nie możemy oprzeć się wrażeniu, że Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu srogo przepłacił, delikatnie mówiąc. A raczej podatnicy finansujący go. Na kurs UP zamierza wydać 698 tys. zł, czyli ponad 11,5 tys. zł za kursanta. W ramach programu jest spotkanie z Dorotą Wellman.

O sprawie poinformował dyrektor opolskiego oddziału reżimówki Mateusz Magdziarz. – Wojewódzki Urząd Pracy organizuje szkolenia z obsługi smartofa dla seniorów. Na projekt chce wydać 698 tys. złotych. Przeszkolić 60 osób! Ponad 11 tysięcy za osobę – napisał na Twitterze Magdziarz. Jak dodał, „podpowiadam gdzie może być komin kosztowy”, odnosząc się do zakreślonego przez niego punktu o „spotkaniu motywacyjnym z p. Dorotą Wellman”.

– Oczywiście 90 proc. finansowane ze środków unijnych. Granda! – podsumował Magdziarz.

Oczywiście, spostrzeżenia te są słuszne i skandalicznym jest, że taki program jest realizowany za taką kwotę. Niestety, obawiamy się, że gdyby to urząd w kontrolowanym przez PiS mieście zrobił podobną hucpę z publicznymi pieniędzmi, szef opolskiego oddziału reżimówki nie byłby taki wylewny.

Bez sprawdzania jego wpisów jesteśmy pewni, że nie krytykował skandalicznej decyzji rządu o przekazywaniu dwóch miliardów złotych rocznie przez pięć lat na stację, która go zatrudnia ani nie komentował zbyt ochoczo zmarnowania 70 mln złotych zabranych nam na wybory, które się nie odbyły.

Potępiać więc należy nepotyzm i rozdawnictwo w ogóle, a nie pozwalać się sterować w kierowaniu swojego gniewu, szczególnie daleko od rządu, który regularnie grabi mieszkańców Polski w imię interesów ponadnarodowych koncernów oraz zagranicznych ośrodków politycznych.

Twitter.com / Kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.