ZUS i skarbówka paraliżowane przez nowy ład Morawieckiego. Urzędnicy są zmuszani do dyżurów z wyjaśnieniem zasad, których sami nie rozumieją

– Urzędnicy nie chcą pełnić roli biura informacji Polskiego Ładu. Zarówno osoby zatrudnione w urzędach skarbowych, jak i placówkach ZUS, nie chcą mieć w swoich obowiązkach służbowych objaśniania obywatelom nowych przepisów – podaje Radio ZET. Związkowcy żądają „natychmiastowej likwidacji dyżurów w zakresie Polskiego Ładu”.

Mnóstwo osób – w tym urzędnicy – nie rozumieją, jak stosować nowy ład Morawieckiego. W efekcie poparcie dla programu spada. Radio ZET podaje, że tylko 15 proc. zapytanych w ankiecie Polaków wierzy w zysk dzięki programowi PiS i Mateusza Morawieckiego.

Eksperci zwracają uwagę, że nowe przepisy – z naciskiem na te podatkowe – są niezwykle skomplikowane, zaś na ich wdrożeniu zyskają przede wszystkim księgowi. Rząd samodzielnie próbuje objaśniać przepisy, jednocześnie szykując ich poprawki.

Ministerstwo rozwoju uruchomiło specjalną infolinię dla podatników. Pomagać mają też pracownicy ZUS i skarbówki, ale ci chcą porzucić to zadanie. „Puls Biznesu” poinformował, że związki zawodowe skarbówki oraz ZUS nie chcą, by pracownicy zajmowali się objaśnianiem chybionego programu obywatelom.

CZYTAJ TEŻ: Dr Mentzen ostro o nowym ładzie Morawieckiego. „Najbardziej nieudana premiera od czasu Cyberpunka”

– Sytuacja stała się krytyczna! Pracownicy zaangażowani do dyżurów w sprawie udzielania informacji na temat Polskiego Ładu zaczynają pracę o godz. 11 a kończą o 19. Przyznanie im kolejnych zadań w istotny sposób ogranicza czas pracy niezbędny do wypełniania ich podstawowych obowiązków. Pracownicy nie zostali odpowiednio przygotowani do udzielania informacji na temat Polskiego Ładu, a pośpiesznie prowadzone webinaria są farsą szkoleń. Domagamy się natychmiastowej likwidacji dyżurów w zakresie Polskiego Ładu, uruchomienia dodatków zadaniowych, wzrostu wynagrodzeń o 20 proc. – czytamy w stanowisku Międzyzakładowego Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa w Krajowej Administracji Skarbowej.

Głównym powodem niechęci jest fakt, że sami urzędnicy nie mają przeszkolenia merytorycznego w postawionym im zadaniu. Innymi słowy, skorzystanie z udzielenia informacji nie daje żadnych gwarancji, że informacja ta będzie prawdziwa. Urzędnicy niższego szczebla również są sfrustrowani, ponieważ otrzymują masę pytań, na które nie znają odpowiedzi. Ostatnio do kwestii nowego ładu Morawieckiego doszły jeszcze pytania o cenę gazu. W efekcie skarbówka i ZUS działają jeszcze wolniej, niż zwykle.

Związki domagają się podwyżek oraz uregulowania obowiązków pracowniczych. W razie braku tychże, zapowiadany jest protest.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net