Związana z narodowcami młoda dziewczyna zamknięta. „KOD-owcy są na wolności a ją od razu aresztowali”

Barbara Poleszuk została skazana na cztery miesiące więzienia za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Jak informują internauci domagający się jej uwolnienia, polegało to na „zadrapaniu ręki policjanta”. Zwracają także uwagę, że do tej pory „nie zamknięto ani jednego kodowca, ale dziewczyna z ruchu narodowego nigdy nie karana została wsadzona do pudła, bo podrapała rękę policjanta”. 12 listopada planowany jest protest w tej sprawie.

Facebook Uwolnić Basię Poleszuk

12 listopada o godz. 12 pod aresztem śledczym w Białymstoku przy ul. Mikołaja Kopernika 21 odbędzie się protest przeciwko więzieniu Barbary Poleszuk Organizatorzy zachęcają do przyjścia i wysyłania również petycji do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

– Dziś […] za rzekome zadrapanie ręki policjanta, sąd skazał na cztery miesiące aresztu i zamknął za kratami młodą Polkę i patriotkę Barbarę Poleszuk. Ale powód wydania tak surowego wyroku – jak się powszechnie uważa – był inny. To organizowanie przez Barbarę Poleszuk. marszów niepodległościowych i uroczystości upamiętniających żołnierzy wyklętych. Nie może się z tym pogodzić lokalna postkomunistyczna klika, wykorzystująca do represjonowania Barbary Poleszuk. zarówno policję, jak też spolegliwe wobec niej sądy. Klika ta obawia się patriotycznego wpływu skazanej na młodzież. Dlatego też w imię uczciwości i sprawiedliwości zwracamy się do Pana Ministra o zwolnienie z aresztu Barbary Poleszuk, by ani Pan, ani urząd, który Pan sprawuje nie był oskarżany o brak wiarygodności i uleganie postkomunistycznym wpływom – czytamy w petycji do Zbigniewa Ziobry. Wśród sygnatariuszy petycji znalazł się m.in. poseł dr hab. Józef Brynkus.

– Basia ma 26 lat i nigdy nie miała zawiasów. Miała dokument o niekaralności , który był potrzebny w pracy. Kolejna rzecz to jej zatrzymanie. Zaniedbanie prawnika i brak informacji o tym,że ma stawić się do więzienia. Nie było żadnych listów ani pokwitowań. Te wszystkie rzeczy doprowadziły, że Basia siedzi. Zatrzymanie miało miejsce 24.10.2018 (2 dni przed moim weselem) Basia była w Hajnówce tydzień. Nie ukrywała się, wielu policjantów ja widziało… czemu zatrzymanie odbyło się 2 dni przed weselem? Zatrzymał ja pojazd nieoznakowany, który specjalnie na nią czekał – pisze na Facebooku Dawid Poleszuk, brat zatrzymanej. Apeluje też o wsparcie poprzez wysyłanie listów do aresztowanej przez władze patriotki.

– Basia została osadzona w Areszcie Warszawa Grochów. Piszmy do niej na adres aresztu Ul.Chłopickiego 71 A 04-275 Warszawa. Barbara Maria Poleszuk córka Marka. Wsparcie dla niej tam to podstawa – zachęca.

Na Facebooku zorganizowano również wydarzenie informujące o sytuacji.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Związana z narodowcami młoda dziewczyna zamknięta. „KOD-owcy są na wolności a ją od razu aresztowali”

  • 8 listopada 2018 o 08:54
    Permalink

    Dokrzyczała się krzykaczka. Niech się cieszy, bo gdyby nie aresztowanie to nikt by o niej nie wiedział.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net