Bartoszewski dopuszczał się „antysemickich” wypowiedzi? Międlar przypomina wypowiedzi autorytetu PO

W ramach promocji swojej nowej książki o wypowiedziach znanych osób w Polsce o Żydach, Jacek Międlar ujawnił fragmenty wypowiedzi ś.p. Władysława Bartoszewskiego. Okazuje się, że autorytet Platformy Obywatelskiej wypowiedział słowa, które dziś to samo środowisko bez mrugnięcia okiem określiłoby jako „antysemickie”.

– „Polska to ewenement. Wszystkie liczące się siły polityczne w naszym kraju są życzliwe Izraelowi” – W. Bartoszewski – napisał na Twitterze Jacek Międlar.

W kolejnym wpisie Międlar wyznał, że Bartoszewski „zaimponował” mu.

– Proszę wskazać inny kraj w Europie, w którym w ostatnim 20-leciu trzech szefów dyplomacji, Meller, Rotfeld i Geremek, było żydowskiego pochodzenia, jeden ma honorowe obywatelstwo Izraela, a obecny ma żonę Żydówkę – mówił Bartoszewski.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

4 komentarze do “Bartoszewski dopuszczał się „antysemickich” wypowiedzi? Międlar przypomina wypowiedzi autorytetu PO

  • 27 lutego 2021 o 14:05
    Bezpośredni odnośnik

    Bartoszewski ps.Profesor nazwał bydłem wszystkich którzy w wyborach/2007?/nie głosowali na PO tylko na PiS;wdzieczny Tusk nazwał go wtedy „autorytetem moralnym’…..kiedy „Profesor” wszedł do komitetu wyborczego Komorowskiego-z hasłem „zgoda buduje „…..autentyczny profesor Andrzej Nowak-postawił mu pytanie ;”czy może być zgoda bydła z nie-bydłem?’……..

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net