Białoruska noblistka szkaluje Polaków

foto: Sergento, licencja CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons
foto: Sergento, licencja CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

 – Wiecie, co robiła Polska z Żydami? Jeden z moich znajomych polskich dziennikarzy napisał, co Polacy robili z Żydami. Polacy najgorzej ze wszystkich traktowali Żydów. Księża wprost na kazaniach mówili „zabij Żyda” – mówiła w Nowym Jorku Swietłana Aleksijewicz, laureatka literackiej nagrody Nobla.

Słowa białoruskiej noblistki wywołały spore poruszenie, ponieważ zawarte w nich oszczerstwa wobec Polaków przekroczyły wszelkie granice. Stanowisko w tej sprawie zajęło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. „Tego rodzaju stwierdzenia nie mają pokrycia w faktach i są wybitnie niesprawiedliwe oraz krzywdzące dla Narodu Polskiego. Chciałbym przypomnieć, że podczas II wojny światowej karą wymierzaną przez okupacyjne władze niemieckie dla tysięcy Polaków, w tym wielu polskich bohaterskich duchownych ratujących Żydów, była kara śmierci” – czytamy w dokumencie wydanym przez MSZ.

Wystosowanie listu otwartego z protestem skierowanego do Aleksijewicz zapowiada także Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom.

Polską postawę wobec Żydów w okresie okupacji niemieckiej doskonale obrazuje muzeum w Markowej, gdzie widnieją tysiące nazwisk naszych rodaków, którzy ratowali ich z narażeniem własnego życia. Jest to miejscowość szczególna, gdyż właśnie tam z rąk Niemców za pomoc Żydom zginęła cała rodzina Ulmów: Józef, Wiktoria i ich siedmioro dzieci. Co więcej ponad 26 tys. Polaków zostało odznaczonych medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Maj/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net