15 czerwca 2024
Historia

Czasopismo historyczne związane z AfD przekonuje, że Niemcy napadły na II RP z powodu „polskiego szowinizmu”

Czasopismo historyczne „Compact Geschichte” związane z Alternatywą dla Niemiec (AfD) w najnowszym wydaniu przekonuje, że II wojna światowa wybuchła przez Polskę. Jak przekonuje redakcja, w Polsce kwitł „polski szowinizm”, stosowano przymusową polonizację oraz tworzono obozy koncentracyjne dla Niemców.

O skandaliczny tezach napisała na Twitterze Patrycja Anna Tepper, analityk Instytutu Zachodniego.

– AfD ma taką swoją gazetkę i w nowym numerze pt. „Przemilczana wina Polski” czytamy: „Przeczytajcie, jak polski szowinizm, skierowany nie tylko przeciwko Niemcom, ale i przeciwko Związkowi Sowieckiemu, szybko się rozwijał i odegrał niemałą rolę w wybuchu II WŚ. W spisie treści np. : Polska droga do wojny / 1930–1939 Pobrzękiwanie szabelką z Warszawy: plany wojenne Polski przeciwko Niemcom Terror wobec mniejszości: nienawiść do Niemców, Żydów i Ukraińców. To tak w związku z żądaniami reparacyjnymi. Przypominam, że AfD to w sąsiadującej z nami np. Meklemburgii to główna siła polityczna w sondażach – napisała Tepper.

Materiał zbieżny z tekstem pojawił się również na kanale YouTube związanego z AfD czasopisma. Rozmówcy przekonywali, że przyłączenie do II RP Pomorza i Wielkopolski było „grabieżą niemieckich ziem”. Ponadto wówczas miał nastąpić mord na Niemcach.

AfD powstała w 2013 roku. Według portalu deutschland.de partia skupia prawie 35 tys. członków i ma 88 z 709 posłów.

pch24.pl / deutschland.de / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net