21 czerwca 2024
HistoriaWiadomości

Doniesienia RMF FM okazały się fejkiem. Kijów nie potępił ludobójstwa na Wołyniu

W przededniu rocznicy krwawej niedzieli RMF FM za gazeta.pl podało, jakoby prezydent Ukrainy miał nazajutrz, w rocznicę apogeum ludobójstwa na Wołyniu potępić zbrodnię, której dopuściły się bandy UPA oraz zwykli Ukraińcy wobec Polaków. Żadne tego typu słowa jednak nie padły.

Portal RMF FM powołując się na nieoficjalne doniesienia gazeta.pl podał, iż „Zełenski ma w swoim codziennym wystąpieniu odnieść się do rzezi wołyńskiej i potępić tę zbrodnię, dokonaną na Polakach przez oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii”.

– Temat Wołynia, UPA i stosunki do Stepana Bandery od lat ciążyły na relacjach polsko-ukraińskich. Burzę wywołał także wywiad ówczesnego ambasadora Ukrainy w Berlinie Andrija Melnyka, który stwierdził, że banderowcy owszem popełniali zbrodnie na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, ale „takich masakr dokonywali również Polacy”. Zaznaczmy, że według oficjalnych danych dokonywane były polskie akcje odwetowe, jednak w ich wyniku zginęło 2-3 tys. Ukraińców. Działania UPA doprowadziły natomiast do śmierci 50-60 tys. osób – podał portal rmf24.pl.

Należy zaznaczyć, że akcje odwetowe wymierzone były w bandy UPA oraz domniemanych członków, nie zaś w kobiety i dzieci. Polacy nie dopuszczali się również w żadnym stopniu okrucieństw, których masowo dopuszczali się Ukraińcy.

Według RMF FM, kwestia ludobójstwa na Polakach dokonanego na Wołyniu przez Ukraińców „była wielokrotnie wykorzystywana przez Kreml i rosyjską propagandę w celu poróżnienia Polaków i Ukraińców”. Portal wskazał także, iż „Melnyk został wczoraj odwołany przez Zełenskiego z placówki w Niemczech”, ale nie wspomina w tekście, że czeka go awans w MSZ, a nie – co sugeruje zdawkowy komunikat – że został „ukarany” za publiczne negowanie ludobójstwa.

Na portalu rmf24.pl nie pojawiła się informacja o niespełnieniu się nieoficjalnych doniesień w tak ważnej sprawie.

– Hej @RMF24pl przeczytałem o tym wczoraj u Was. Ofc nieoficjalne doniesienia mogą się nie potwierdzić, ale sprawa jest na tyle ważna, że należałoby napisać, że nie stało się tak, jak pisaliście i nie było żadnego potępienia ludobójstwa na Polakach przez rząd w Kijowie – zwrócił uwagę na Twitterze założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

rmf24.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Doniesienia RMF FM okazały się fejkiem. Kijów nie potępił ludobójstwa na Wołyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net