10 kwietnia 2024
Historia

Jacek Międlar opublikował zwiastun filmu o ukraińskim ludobójstwie na Polakach (WIDEO)

Jacek Międlar opublikował zwiastun filmu „Sąsiedzi. Ostatni Świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”. Premiera filmu planowana jest w lipcu.

– Powstaje film dokumentalny o ukraińskim ludobójstwie na Polakach w latach 1939-1947 oraz banderyzmie w XXI wieku. Premiera filmu dokumentalnego reżyserii Jacka Międlara pt. „Sąsiedzi. Ostatni Świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach” planowana jest na lipiec 2024 roku – czytamy w opisie filmu na banbye.com.

Zapowiedziano również, że film będzie ogólnodostępny. Ma być stworzonych aż sześć wersji językowych: Polska, angielska, ukraińska, węgierska, rosyjska i czeska.

– Polska władza, poprzez milczącą akceptację banderyzmu, de facto legitymizuje kult morderców Polaków. To musi skończyć się źle, bo ten, kto pozwala szargać pamięć ofiar, nie zasługuje ani na szacunek, ani na poważne traktowanie. Najwyższa pora, by w dobie permanentnego powielania kłamstw historycznych i próbie „pisania historii na nowo”, powstał film, który zada kłam wszelkim manipulacjom i fałszerstwom historycznym – podkreślił Międlar.

Materiał powstał na podstawie wywiadów, które Jacek Międlar przeprowadził z ostatnimi żyjącymi świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach żyjących na Kresach. Rozmówcy najczęściej byli wówczas dziećmi.

– Fragmenty tych nagrań wykorzystuję w produkcji filmu, gdyż uważam, że to relacje Świadków są dziś najcenniejszym dowodem w sprawie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach i to właśnie im, Świadkom tych wydarzeń, w pierwszym rzędzie winniśmy udzielić głosu. Ponadto w filmie m.in. zostaną zawarte inne materiały archiwalne oraz wypowiedzi ekspertów (profesorów z zakresu historii i politologii), działaczy społecznych oraz „szeregowych” obywateli – czytamy w opisie filmu.

– Film powstaje na podstawie mojej książki pt. „Sąsiedzi. Ostatni Świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”, której kolejne tomy wciąż piszę – zaznaczył Jacek Międlar.

Książkę „Sąsiedzi…” można zakupić TUTAJ.

Portal Kontrrewolucja.net jest patronem medialnym książki

banbye.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net