19 czerwca 2024
Historia

Jaki twierdzi, że pod Kłuszynem w 1610 roku Rosjan pobili Polacy i Ukraińcy. „Ignorancja i propaganda dla debili”

Unioposeł PiS Patryk Jaki umieścił na Twitterze zdjęcie, na którym pozuje z koszulką odwołującą się do bitwy pod Kłuszynem w 1610 roku. Polskie wojska pokonały wówczas armię rosyjską. Unioposeł Jaki przekonuje, że zwycięstwo było współdzielone z Ukraińcami. Tymczasem początki świadomości narodowej tego ludu zaczynają się dopiero w wieku XIX.

– Dziś rocznica wielkiego zwycięstwa Rzeczypospolitej (z udziałem Ukraińców) nad 6-krotnie większą armią rosyjską. Jedno z największych zwycięstw polskich, było w czasach PRL pomijane, a w PRL-bis umniejszane, aby ”nie drażnić Rosji”. A ja lubię ich drażnić. Chwała. #Kłuszyn1610 – napisał na Twitterze unioposeł Patryk Jaki, zamieszczając zdjęcie w koszulce z motywem bitwy pod Kłuszynem.

Głupi wpis spotkał się z ostrą krytyką internautów a nawet kapłanów.

– Panie @PatrykJaki, w XVII wieku nie było żadnych Ukraińców, ale Rusini – skwitował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Przy okazji zapytał, czy zamierza zrobić coś w sprawie ukraińskiej prowokacji polegającej na wydaniu kartek i znaczków okolicznościowych z wizerunkiem zbrodniarza Romana Suchewycza w przededniu kolejnej rocznicy „krwawej niedzieli”, czyli apogeum ukraińskiego ludobójstwa na Polakach mieszkających na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Unioposeł odparł hasłami o „rosyjskiej propagandzie”. – Panie Pośle @PatrykJaki, niech Pan sobie daruje głupie wstawki o „rosyjskiej propagandzie”. To niestety typowe dla tych, którzy z powodu braku argumentów rozumowych robią takie aluzje, zrównujące rozmówcę do poziomu „ruskiej onucy”. Miałem lepsze wyobrażenie o Pańskim poziomie – odpowiedział kapłan.

Inny internauta zauważył, że „gdyby w tym momencie ruscy napadli na Kazachstan, to pisałbyś pan o rocznicy wielkiego zwycięstwa RP z udziałem Kazachów”.

– Wtedy nie było żadnych Ukraińców pisowski propagandysto – podkreślił publicysta historyczny Radosław Patlewicz.

– Unioposeł PiS Patryk Jaki będzie nominowany do historycznej nagrody Nobla za znalezienie dowodów na to, że Ukraińcy pojawili się nie w XIX, ale już w XVII wieku. Żart. To po prostu ignorancja historyczna i/lub propaganda dla debili na aktualny użytek oligarchii – podsumował założyciel naszego portalu Dominik Cwikła na Facebooku.

Przypominamy, że świadomość narodowa Ukraińców zaczęła pojawiać się dopiero w XIX wieku.

twitter.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Jaki twierdzi, że pod Kłuszynem w 1610 roku Rosjan pobili Polacy i Ukraińcy. „Ignorancja i propaganda dla debili”

  • Niedługo się dowiemy, że to Ukraina utworzyła wielkie państwo, a potem przyłączono do niego malutką, biedną, słabą i zacofaną Polskę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net