24 maja 2024
HistoriaWiadomości

Juszczenko: Starożytni Grecy mówili po ukraińsku

YouTube

To nie żart. Petr Juszczenko, brat byłego parlamentarzysty i prezydenta Ukrainy twierdzi, że w języku ukraińskim mówiono już w Starożytnej Grecji oraz prowadzono wczesnochrześcijańskie dysputy. Teoria Juszczenki może śmiało konkurować z teorią o „Wielkiej Lechii”.

Petr Juszczenko przekonuje również, że Diogenes miał radzić, by ukraiński uczynić językiem państwowym. – W tym języku Anacharsis (filozof scytyjski z VII/VI w. p.Ch. – red. kresy.pl) zapisał swoje 50 sentencji. Tym samym razem z Solonem (ateński polityk i prawodawca) stworzyli podstawy filozofii prawa. Po tym, 300 lat później, Diogenes (grecki filozof, cynik – red. kresy.pl) proponował hellenistycznemu rządowi wykorzystać ten język w administracji. Wówczas był język ukraiński! – mówi Petr Juszczenko jednej z telewizji.

Brat byłego prezydenta Ukrainy „wyjaśnił” też starożytne pochodzenie nazwy swego bardzo młodego kraju. Otóż w starożytnej Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie miała istnieć cywilizacja zrzeszająca około 70 narodów. Ukraina miała znajdować się na jej skraju. – Ukraina, która leży na granicy, tak, Ukraina – to skraj , tylko że skraj cywilizacji – mówi Juszczenko. Dodaje, że za Donem znajdowała się „ziemia najeźdźców”, którzy „zniszczyli to, co budowało tę cywilizację”.

To nie pierwsze „odkrycie” Petra Juszczenki. Wcześniej już głosił, że św. Andrzej Apostoł miał nauczać w języku ukraińskim.

Petro Juszczenko w latach 90. zajął się prywatnym biznesem, pełniąc kierownicze funkcje w różnych spółkach. W 2002 i 2006 z ramienia Naszej Ukrainy, a w 2007 z listy NU-NS uzyskiwał mandat deputowanego do Rady Najwyższej. W parlamencie zasiadał do 2012 roku.

kresy.pl, wiki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net