Konferencja w Smoleńsku. Chcą zrzucić winę za Katyń na Niemców

Wikimedia Commons

14 kwietnia w Smoleńsku odbędzie się konferencja „Rosja – Polska kluczowe momenty w historii”. Zaproszeni „eksperci” zamierzają udowodnić, że ludobójstwo w Katyniu było dziełem Niemców.

Spotkanie odbędzie się w filii Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Transportu Kolejowego. – Organizatorzy zapowiadają nowe, rzekomo sensacyjne informacje o zbrodni katyńskiej. Siergij Strygin publicysta od lat zaprzeczający odpowiedzialności Stalina za mord w Katyniu, ujawnił korespondentowi RMF FM w Moskwie, że podczas konferencji mają zostać opublikowane nazwiska Niemców, którzy – jego zdaniem – mieli kierować egzekucją polskich oficerów – podaje rmf24.pl.

W czasie debaty ma być poruszany wątek Ukrainy. Strygin przekonuje, że to Ukraińcy strzelali do Polaków. Informacja ta zaś miała być ukrywana w ZSRR.

Konferencję organizują „Fundacja wspierania pojednania narodów biorących udział w konfliktach zbrojnych” oraz „Telewizyjna Kompania Projektów Specjalnych-Oświecenie”. Zaproszenia na wydarzenie miały trafić m.in. do Polonii oraz polskiego konsula w Smoleńsku.

Jas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net