Mike Tyson o powstaniu warszawskim

„Jeden z najodważniejszych czynów ludzkości” – tak określa Mike Tyson powstanie warszawskie. W spocie wypuszczonym przez Food Care mistrz świata w boksie opowiada o wielkim, choć zakończonym tragicznie, zrywie mieszkańców Warszawy w 1944 roku.

W rozmowie z wp.pl Wiesław Włodarski, prezes Rady Nadzorczej Food Care powiedział, że Mike Tyson prywatnie bardzo interesuje się historią. – Znam Mike Tysona od wielu lat, jest twarzą naszej marki „Black Energy Drink”. Mało osób o tym wie, ale Mike prywatnie bardzo interesuje się historią. Często rozmawiałem z nim o historii Polski w tym także o historii II Wojny Światowej. Kiedy zwróciłem się do Mike’a z pomysłem, aby zrobić wideo o Powstaniu Warszawskim z radością się zgodził. Wiedział dużo o tej części naszej przeszłości. Sam napisał i zredagował część filmu – powiedział Włodarski.

Food Care jest właścicielem takich marek, jak Fitella, Gellwe N-Gine i Black Energy, 4Move i Frugo.

W środę o godzinie 17 miną 74 lata od wybuchu powstania warszawskiego. Było to największe powstanie zbrojne podczas II wojny światowej. W jego wyniku zginęło lub zaginęło do kilkunastu tysięcy żołnierzy państw osi. Po stronie polskiej zginęło bądź zaginęło około 16 tys. żołnierzy, wymordowano do 200 tys. cywilów. Ocalałych wywieziono z Warszawy, zaś miasto zostało zrównane z ziemią w formie kary.

Coraz więcej środowisk krytykuje decyzję dowództwa przy jednoczesnym oddawaniu honorów jego uczestnikom – mieszkańcom Warszawy oraz szeregowym żołnierzom.

youtube.com, wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net