4 grudnia 2023
Historia

Na podstawie jego książki powstał film „Towarzysz Generał”. Lech Kowalski we Wrocławiu i Wałbrzychu (ZAPROSZENIE)

Za tydzień odbędą się spotkania autorskie z Lechem Kowalskim, autorem książek i doktorem nauk humanistycznych.

Na spotkanie zaprasza TG Sokół z Wrocławia. Tematem spotkania mają być „borowcy w służbie elit”.

W sobotę 18 września spotkanie odbędzie się o godz. 17 w „Salonikach Smaków” przy ul. Braniborskiej 2 we Wrocławiu. W niedzielę 19 września o tej samej godzinie odbędzie się spotkanie w Wałbrzychu/Szczawnie-Zdroju w Gościńcu Solickim.

Lech Kowalski to doktor nauk humanistycznych. W okresie istnienia marionetkowego państwa polskiego podległemu Moskwie był adiunktem w Wojskowym Instytucie Historycznym (WIH) w Rembertowie. Po napisaniu biografii pt. „Generał ze skazą. Biografia wojskowa generała armii Wojciecha Jaruzelskiego” został wydalony z WIH, a pół roku później usunięty z LWP.

Na podstawie tej książki powstał scenariusz jednego z najgłośniejszych filmów dokumentalnych w Polsce pt. „Towarzysz Generał”, który obejrzało 3,5 miliona osób. Jak zaznaczają organizatorzy spotkania, jest to „rekord nie pobity do dzisiaj”. Po projekcji filmu wiele osób straciło stanowiska w TVP. Autor m.in. „Ja Żołnierze Wyklęci”, „Krótsze ramię Moskwy. Historia kontrwywiadu wojskowego PRL”, „Bezpieka pogranicza. Historia zwiadu WOP 1945-1990” oraz „Tajna historia Biura Ochrony Rządu. Bodyguardzi i janczarzy elit PRL-u”

Materiały prasowe TG Sokół

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net