Nowy premier Izraela jest odpowiedzialny za masakrę cywilów w Kana w 1996 roku? Zginęło ponad 50 dzieci! Paweł Rakowski w Korona TV (WIDEO)

Paweł Rakowski w Korona TV opowiadał o nowej sytuacji politycznej w Izraelu. Benjamin Netanjahu po 12 latach przestał być premierem, zastąpił go Naftali Bennett. Jak podkreślił gość programu, w czasach, gdy był w wojsku, Bennett był bezpośrednio związany z masakrą w miejscowości Kana. Zginęło wówczas 106 osób, w tym 52 dzieci, zaś 116 osób zostało rannych. Wśród żołnierzy rannych zostało jedynie 4 z sił pokojowych ONZ.

18 kwietnia 1996 roku w miejscowości Kana w południowym Libanie doszło do masakry na ludności cywilnej dokonanej przez wojsko Tel Awiwu. Przeprowadzono ostrzał artyleryjski, którego celem był posterunek sił pokojowych ONZ.

W efekcie ostrzału, zginęło 106 osób, w tym 52 dzieci. 116 cywilów oraz czterech żołnierzy ONZ zostało rannych.

Paweł Rakowski w rozmowie z Dominikiem Cwikłą zwrócił uwagę, że nowy premier jest ściśle związany z tym wydarzeniem. – Bennett jest amerykańskim Żydem. Nawet się go podlicza, że więcej życia spędził w Stanach Zjednoczonych, niż w Izraelu – powiedział Rakowski w Korona TV. Zapytany o to, czy może mieć związek z organizacjami żydowskimi zajmujących się tzw. restytucją mienia w różnych krajach, Rakowski odpowiedział, że „nie jest to stwierdzone”.

Dalej Rakowski powiedział, że Bennett sześć lat służby w armii izraelskiej zakończył w stopniu oficera-komandosa w elitarnych jednostkach.

– W ’96 roku, gdy był konflikt między Hezbollahem a Izraelem, Bennett się zgubił pod jednym miastem libańskim z oddziałem. Teraz już nawet nie wiadomo, czy to przez niego doszło do masakry. Armia izraelska zaczęła bombardować miasto libańskie Kana, biblijne zresztą. I tam doszło do masakry uchodźców i kontyngentu międzynarodowego – powiedział gość Korona TV.

– On był bezpośrednio z tym związany. On tam był ze swoimi ludźmi. I teraz nie wiadomo, czy to on spanikował i wezwał tę artylerię, by bombardowała. Czy on podał złe koordynaty, czy też Hezbollah się tam ukrył i bombardowali. To są trzy różne wątki i dwa z nich go dość mocno kompromitują, szczególnie ten atak paniki opcjonalnie – mówił Paweł Rakowski.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Nowy premier Izraela jest odpowiedzialny za masakrę cywilów w Kana w 1996 roku? Zginęło ponad 50 dzieci! Paweł Rakowski w Korona TV (WIDEO)

  • 29 czerwca 2021 o 16:00
    Permalink

    Czy w Izraelu jest ktoś nie uwikłany w zbrodnie, złodziejstwo, lub malwersacje?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net