Ludobójstwo na Kresach – obchody już od dnia dzisiejszego. Zapal świecę w oknie

Już dzisiaj rozpoczęły się obchody „krwawej niedzieli”, czyli kulminacyjnego punktu ludobójstwa na Wołyniu. Organizacje kresowian zachęcają, by dzisiejszego wieczora zapalić świecę w oknie i pomodlić się za ofiary barbarzyństwa zgotowanego przez ukraińskich zwolenników UPA.

foto: facebook.com/Michał-Wypij-292458640771590/
foto: facebook.com/Michał-Wypij-292458640771590/

Uroczyste obchody 73. rocznicy zbrodni wołyńskiej rozpoczęły się w Chełmie, o godz. 10. Przy Piecie Wołyńskiej, na Skwerze 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK odprawiono mszę i złożono kwiaty. Odbyła się również konferencja naukowa na temat wydarzeń na Wołyniu w Chełmskiej Bibliotece Publicznej.

O godz. 11 ofiary ludobójstwa upamiętniono również w Warszawie, przed pomnikiem 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej na Skwerze Wołyńskim, a następnie przed pomnikiem Rzezi Wołyńskiej. Kresowiacy oraz weterani złożyli kwiaty i wysłuchali apelu poległych.

Msza święta w intencji ofiar banderowców odbyła się też w Legnicy o godz. 13. Po niej zaplanowano przemarsz z kościoła do Zamku Piastowskiego oraz wystąpienia i prezentację fragmentów filmu o ofiarach Wołynia.

Organizacje kresowian zachęcają, by tej nocy wystawić w oknie świecę ku pamięci tych barbarzyńskich wydarzeń i odmówić chociażby krótką modlitwę za ponad 200 tys. bestialsko zamordowanych rodaków.

CWIK/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net