Polacy w Wielkiej Brytanii pamiętają o stanie wojennym (FOTO)

W Londynie odbyły się wczoraj dwie uroczystości upamiętniające wprowadzenie stanu wojennego przez marionetkowe władze państwa polskiego dnia 13 grudnia 1981 roku.

– Spotkaliśmy się w 5-osobowym gronie o 13: 00 pod ambasadą RP w Londynie 13 grudnia 2020,  w imieniu Komitetu Obrony Polski-Wielka Brytania, aby upamiętnić ofiary pomordowane podczas stanu wojennego. Podczas zapalenia znicza i składania kwiatów z głośników brzmiały nasze pieśni – Bogurodzica, Od powietrza głodu ognia i wojny, i Nigdy z królami nie będziem w aliansach. Na początku była modlitwa, Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo i Wieczny Odpoczynek – poinformował nas Krzysztof Jastrzembski, Polak mieszkający w Londynie.

Oprócz tego odbyły się też uroczystości pod pomnikiem pamięci Polish War Memorial.

– Blisko trzydzieści osób zebrało się pod Polish War Memorial na spotkaniu upamiętniającym 39 rocznicę stanu wojennego. Delegacje partii politycznych, środowisk polonijnych oraz stowarzyszeń złożyły kwiaty oraz zapaliły symboliczne światło w dniu tak ważnym, upamiętniającym tragiczne wydarzenia z przed bez mała czterech dekad. Uroczystość rozpoczęliśmy modlitwą „Pod Twoją obronę…” zainicjowaną przez kolegę Mateusz Wachowski, następnie krótkie odczyty wygłosili w kolejności działacze polonijni: Krzysztof Kukielka z partii Wolność, Mariusz Zawadzki „Ogniwo”, Jacek Michalik Ruch Narodowy, Angelika Szczepańska Korona Brauna oraz Tomek Godyn Ruch Narodowy – poinformował nas z kolei Jacek Michalik, ambasador Ruchu Narodowego na Wielką Brytanię.

kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.