Proces przeciwko „El Pais”

twitter.com/harryfretwell_

W stolicy rozpocznie się proces przeciwko hiszpańskiemu „El Pais”, publikującemu oszczerstwa na temat naszego kraju. Na internetowej stronie dziennika napisano m.in., że w Polsce organizowano „polowania na Żydów”.

Do szkalującej Polskę publikacji doszło w marcu. Wtedy to na stronie internetowej „El Pais” ukazał się tekst, w którym zawarto m.in. tezę, iż Polacy organizowali masowe „polowania na Żydów” oraz pogromy ludności żydowskiej. Pojawiła się również teoria, według której to Polska ponosi odpowiedzialność za Holokaust. W artykule na temat II wojny światowej powoływano się na opinie „ekspertów” z Polski, Jana Grabowskiego i Jana Tomasza Grossa. Pozew przeciwko „El Pais” zainicjowała Reduta Dobrego Imienia.

 – Bez wątpienia jest to sprawa precedensowa. Do tej pory w Polsce były rozpoznawane pozwy o tzw. polskie obozy koncentracyjne, jednak tekst El Pais idzie dalej – mowa tu o aktywnym udziale Polaków w morderstwach Żydów podczas II wojny światowej – informuje Reduta Dobrego Imienia. –  Tego typu komentarze wprowadzają w błąd ludzi, którzy słabo znają historię Polski lub też w ogóle jej nie znają – czytamy w oficjalnym komunikacie.  „El Pais” jest jednym z popularniejszych hiszpańskich dzienników, politycznie powiązany jest z Hiszpańską Socjalistyczną Partią Robotniczą. To nie pierwszy raz, gdy drukuje informacje szkalujące naszą ojczyznę. W 2007 r. w dzienniku ukazał się artykuł krytykujący ustawę dezubekizacyjną, w sprawie tekstu interweniowała wówczas attaché.

 Z kolei niedawno jeden z mieszkających w Niemczech Polaków zwrócił uwagę na tekst o „polskich obozach koncentracyjnych” w jednym z niemieckich podręczników do historii. W książce „Geschichte Geschehen” pojawił się zwrot „polnische Lager”.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net